Sponsorlu Bağlantılar

Wp içerik kopyalama korumayı engelleme eklentisi

410 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda WordPress alt yapısını kullanan siteler için kopyalamayı engellemek için kullanılan eklentiler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bir siteden içerik kopyaladığınızda sitenin adresi ile birlikte görüldüğünü çok kez fark etmişinizdir. Site içinde yazıların bir başka site de yayınlanması engellemek amaçlı olarak içerik koruması kullanılmaktadır. Eğer site sahibi ve sizde kendi sitenizde CTRL tuşu ile işlev yapan A, C, X, U ve S kombinasyonu ile içerikleri kopyalamaya çalışanları engellemek istiyorsanız size tavsiye edeceğimiz eklenti olarak wp content copy protection eklentisi tam size göredir.

WORDPRESS İÇERİK KOPYALAMA ENGELLEME EKLENTİSİ

Sitenizdeki içerikleri fare sağ tuşu ile kopyalama, sürükle bırak, kaynak kodu görüntüleme, ctrl a, ctrl s, ctrl c, ctrl x, ctrl s tuşlarını kullanarak içerik kopyalamanın önüne geçerek engellemektedir.

Wp content copy protection eklentisini “https://tr.wordpress.org/plugins/wp-content-copy-protection/” adresi üzerinden zip dosyası olarak indirebilir ve sitenize bu eklentiyi kurabilirsiniz.

Bu tür eklentiler bazen sitelerde adsense reklamların çalışmasını engellemektedir. Kopya engelleme eklentileri kullanırken sitenizde reklam gelirlerin düşmesine neden olabilir. Bu nedenle içerik kopyalama eklentileri kullanırken dikkatli olmak gerekmektedir.

WORDPRESS EKLENTİSİ NASIL KURULUR?

Bunun dışında diğer farklı bir yazımızda wordpress copyprotect eklentisi ile de bu işlemi yapabilirsiniz. Bununla alakalı birçok eklentinin olduğunu fakat bu tür eklentilerin reklamların düzgün çalışmasını engelleyen bir hal almaması için eklentilerin düzenli çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın