Sponsorlu Bağlantılar

Siyasi parti üyelik sorgulama nasıl yapılır

535 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda siyasi parti üyeliği sorgulama konusunda nasıl ve nerden sorgulanır konusunda sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Herhangi bir kamu kuruluşunda işe başlamadan önce herhangi bir siyasi partiye üye olmamanız gerektiği bu gibi durumlarda üyeliğinizi sildirmeniz veya kayıtlarınızın olmaması gerektiğini bilinmektedir.

Eğer Türkiye Cumhuriyetinde mevcut kayıtlı olduğunuz partiyi öğrenmek, sorgulamak istiyorsanız e devlet üzerinden Yargıtay siyasi parti üyeliği sorgulaması üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

PARTİ ÜYELİK SORGULAMASI

Dediğimiz gibi “Parti üyelik sorgulama Yargıtay” yapmak için “https://www.turkiye.gov.tr/yargitay-siyasi-parti-uyeligi-sorgula”   Adresi üzerinden vatandaşlık numarası ve e devlet şifresi ile giriş yaparak sorgulama yapabilirsiniz.

Yukarıda ekranda olduğu gibi herhangi parti üyeliği yok ise görünmüyorsa yukarıda örnekte olduğu gibi çıkmaktadır.

Herhangi bir partiye üyelik kaydı varsa o zaman üye olduğunuz partinin kayıtlarını göreceksiniz. Herhangi bir parti üyeliğiniz var ve bunu iptal etmek istiyorsanız yine e-devlet üzerinden parti üyelik iptali gerçekleştirebilirsiniz.

PARTİ ÜYE KAYDI SİLDİRME

Yukarıda konumuzda herhangi partiye üyelik kaydı var mı sorgulaması nasıl yapılır, nasıl sorgulanır? Bunu sizlerle paylaşmıştık. Şimdi alt konumuzda parti üyeliğinden istifa etme konusunda yine e-devlet üzerinden kayıt sildirebilirsiniz.

TC numarası ve şifreniz ile giriş yaptınız ve üyelik iptal başvurusu yapmak için “https://www.turkiye.gov.tr/yargitay-siyasi-parti-uyeligi-iptal-basvurusu” adresi üzerinden kolaylıkla üyeliğini kapatabilirsiniz.

Üyeliğiniz iptal edildiğinde yukarıda siyasi parti üyeliğiniz sonlandırılmıştır yazını gördüğünüzde kayıtlı olduğunuz partiden üyeliğinizi sildirmiş olacaksınız.

Bu konumuzda siyasi parti üyeliği iptal ve siyasi parti üyelik sorgulaması yapma konusunda bilgilendirme yapmaya çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın