Sponsorlu Bağlantılar

Wp benzer yazılar oluşturma

115 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda wordpress benzer yazılar neden oluşturmalıyız, benzer yazılara neden ihtiyaç duyulur bu yazımızda sizlere ifade etmeye çalışacağız.

Ziyaretçiler arama motorunda bir konuyu araştırmasını yaptığında sitenizi ziyaret etmektedir. Konuyu inceledikten sonra sitenizde incelediğini konuya yakın, benzer içerikleri de ziyaret etmek, yazılarınızı okutmayı düşünebilirsiniz.

Buda ziyaretçilerin sitenizde daha fazla kalmasına, uzun süreli kalması nedeniyle hemen çıkma oranını değiştirecektir. Böylece ziyaretçiler uzun süreli sitenizde kalması sitenizin otoritesine de artıracağı için SEO bakımından oldukça önemlidir.

Bunun için yazılar, makale altında benzer yazılar linki oluşturmak sizin için daha avantajlı olacaktır. Bunun için yeni nesil temalarda bileşenler olarak ayrıca benzer yazılar eklentisi, bileşeni ekleyerek kullanabileceğiniz gibi ayrıca YAARP gibi eklentilerde ayrıca bu işi yapabilecek son derece elverişli eklentilerdir.

BENZER YAZILAR EKLENTİSİ

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz benzer yazılar eklentisi olarak en çok kullanılan eklentiler arasında YAARP plugins olarak “https://wordpress.org/support/plugin/yet-another-related-posts-plugin/unresolved/page/4/” adresi üzerinden eklenti indirerek kullanabilirsiniz.

Ücretsiz benzer yazılar eklentisi wordpress de bunun dışında YUZO RELATED POST eklentisi de kullanabileceğiniz eklentiler arasındadır.

Bunun dışında ayrınca “benzer içerikler eklentisi” için “jetpack related posts eklentisini de kullanabilecekleriniz arasındadır.

Yukarıda en çok kullanılan benzer içerikler eklentisi ile sitenizde ziyaretçileri fazla süreli tutmak, ilgisini çekecek içerikleri inceleme fırsatı olacaktır.

TAVSİYE VİDEO;

Yukarıda verdiğimiz eklentiler sayesinde benzer sayfalar eklentisi sayesinde site otoritesi artacaktır. Konuyla alakalı olarak sizinde tavsiye, önereceğiniz eklentiler için sayfamızın altında yorumlardan bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın