Sponsorlu Bağlantılar

WordPress’de beyaz metin ve kayıp düğme sorunu çözümü

153 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda WordPress de yaşanan farklı bir sorunla sizlerle birlikteyiz. Bu konumuzda WordPress görsel editörde kaybolmuş düğmeler konusunda çözüm üretmeye çalışacağız.

Bu düğmelerin yerinde beyaz bir boşluk görebilirsiniz. Bu hata uzadıkça canınız sıkılmaya başlayacaktır. Beyaz düğme sorunu genelde çalışmayan JavaScript sorunu olarak görülmektedir. Görsel editörde yaşanan bu problemi aşağıda vereceğimiz çözüm yolu ile sorunu ortadan kaldırmayı deneyeceğiz.

WP BEYAZ METİN KAYIP BUTON SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR

Yazı editöründe kayıp olmuş butonları geri yerine getirmek için aşağıda adımları uygulamanız gerekecektir.

  • Tarayıcı çerezleri silin

Tarayıcı çerezleri nasıl silinir bilmiyorsanız tarayıcı cachle bellek silme makalemizi okuyarak nasıl yapıldığınız inceleyebilirsiniz.

  • Ftp veya Cpanel üzerinden dosya yöneticisini kullanarak wp-config.php dosyası içine şu kodları yapıştırın.

define(‘CONCATENATE_SCRIPTS’, false);

Yukarıda kodu wp-config.php dosyası içine yapıştırarak kayıt edin ve çıkınız. Şimdi sorunu alınan hatayı tekrar çözümlemek için tekrar editör içine girerek kontrol ediniz. Böylece bu sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

TİNYMCE KLASÖRÜ GÜNCELLEME

Eğer sorun düzelmedi ise yine FTP üzerinden “/wp-includes /js/tinymce/ adımlarını takip ederek tinymce klasörünü yeni bir kopyası ile değiştirin.

Yukarıda sizlere verdiğimiz iki çözüm yolu wp beyaz metin ve kayıp buton simgesi çözümü ile ilgili sık kullanılan yolları vermeye çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın