Sponsorlu Bağlantılar

WordPress ortam kütüphanesi sorunu çözümü

173 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda wp ortam klasöründe resimlerin görünmemesi, ortam görüntülenme hatası konusunda yaşanan sorunlar ve bununla alakalı olarak bu hata nasıl çözülür? Bunu sizlerle paylaşacağız.

Bu sorunda yazı içine resim yerleştirme yapmaya çalışırken bir türlü resimler görüntülenmemesi nedeniyle yaşanan problemdir. Bu sorunun çözümü için aşağıda vereceğimiz çözüm yöntemlerini deneyerek sizde deneyiniz.

Bu işlemi yapmadan önce mutlaka bir sitenizin bir yedeğini almayı unutmayın.

WP ORTAM KÜTÜPHANESİ SORUNU ÇÖZÜMÜ

Bilgisayar üzerinden ftp sunucuya bağlanarak upload klasörü okuma ve yazma izinlerini 777 olarak değiştiriniz.

WordPress üzerine eklenen son eklentiler bir çakışma yapması muhtemelen bir durum olduğu için sonradan yüklediğiniz eklentileri kontrol ediniz gerektiğinde bu eklentileri devre dışı bırakın.

Eklentileri tek tek devre dışı bırakmak suretiyle sorunun eklentilerden kaynaklı mı? Kontrol ediniz. Bunun dışında diğer çözüm metodu aşağıda deneyiniz.

Bilgisayara Notepad++ programı indirin ve sitenizin kök dizinine ftp ile ulaştıktan sonra config.php dosyasını bilgisayara indirin bu dosyayı Notepad++ ile açınız ve “bomsuz kayıt edin” ile kayıt ederek kök dosyaya yeniden yükleyin.

Yukarıda metotlarla wordpress ortam kütüphanesi sorunu çözümünü bu şekilde sağlamış olacaksınız. Bu yazımızda wordpress resim dosyalarını yazıya ekleyememe hatası olarak çıkan wp ortam kütüphanesi hatası nasıl çözülür bunu yazımızda anlatmaya çalıştık bununla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın