Sponsorlu Bağlantılar

WordPress Youtube video ekleme basit yöntemi

177 views
Sponsorlu Bağlantılar

merhabalar bu konumuzda wordpress kullananlar için youtube videoları nasıl eklenir? bununla ilgili olarak sizlere ipucu vereceğim. Blog sayfanız veya web sitenize konu , makale yazarak paylaşımlar yapıyor olabilirsiniz bu yazıları daha ayrıntılı anlatmak için resim ekleyebilir veya bu yazıları ekleyeceğiniz videolar ile süsleyebilirsiniz.

Bu videoların başında youtube üzerinde bulduğunuz videoları ekleyerek daha ayrıntılı ve görsel bir şekilde konu anlatımını destekleyebilirsiniz. Böyle olunca wordpress alt yapısını kullanarak paylaşımlarınızda en kolay olarak youtube videolarını eklemek gelecektir.

Youtube videolarını embed kodlarını ekleyerek paylaşabilir veya youtube videolarınızı eklemek için wordpress kendi ekle butonu kullanabilirsiniz.

1-YOL ;

wordpress youtube embed kodu

wordpress youtube video eklemek için embed kodunu yapıştırarak sitenize yerleştirebilirsiniz. Bunun için youtube videosunun hemen altında Paylaş butonunu açıyoruz.Şekil 1 görüldüğü gibi hemen arkasından Ekle butona bastığımızda size embed kodu gelecektir. Bu kodu site yazı yazdığınız yere Görsel ve Metin yazan kısımda Metin yerine yapıştırın. WordPress genişliğini ve boyunu ayarlamanız gerekebilir bunun için embed kodda bulunan width ve height yanındaki rakamları ayarlayarak boyutlarını ayarlayabilirsiniz.

2-YOL ;

wordpress youtube paylaş

 

aynı bölümde Paylaş butonuna bastığınızda size bir Youtube link adresi göreceksiniz , bu adresi wordpress’de makalelerinizi yazılarınızı yazdığınız kısımda youtube ikon göreceksiniz. Buraya kodu yapıştırın ve boyutlandırmayı otomatik yapacaktır.

wordpress youtube paylaş link adresi

Buradaki youtube ikon butonu açtığınızda youtube videosundaki paylaş link alıp buraya yapıştırmanız yeterli olacaktır.

3-YOL ;

youtube adres çubuğu link

Son ve basit bir yöntem olarak ise size youtube paylaşacağımız videonun adres çubuğundaki link adresini kopyalayın ve wordpress üzerinde yazı yazdığınız yere veya video nerede yayınlamak istiyorsanız oraya yapıştırın. arkasından video okuma başlayacak ve görünümü sağlayacaktır. Buda oldukça basit ve pratik video ekleme yöntemidir.

Arama Tags & Etiket ;

wordpress youtube video ekleme , wordpress youtube eklentisi , youtube video ekleme , youtube video nasıl eklenir , youtube videolarının kullanma , wordpress video ekleme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

WordPress Youtube video ekleme basit yöntemi (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın