Sponsorlu Bağlantılar

iphone bu aygıt desteklenmiyor olabilir Hatası

4.706 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kullanmış olduğunuz İpad veya İphone cihazlarda çin malı şarj kablosu veya orjinal olmayan bir şarj kablosunu adaptörü ile birlikte bağladığınızda “iphone bu aygıt desteklenmiyor olabilir” hatası verebilir. Bunun başlıca nedenlerinden biri şarj aletinin IOS sürümünü desteklememesi olarak söyleyebiliriz.

Daha önceden kullandığınız bir şarj aleti , zamanla gelen İOS güncellemeleri ile şarj aletinin bu sürümü desteklememesi nedeni ile size “iphone bu aygıt desteklenmiyor olabilir” sorunu yaşatabilir.

iphone bu aygıt desteklenmiyor olabilir

Peki İpad veya İphone bu şarj aletinin orjinal olup olmadığını nasıl algılıyor olabilir ki ? şarj kablosunu telefona taktığınızda “bu aygıt desteklenmiyor olabilir” uyarısı veriyor ?

Apple store çalışan bir personele sorgumda şarj kablosunun telefona takılan kısmında bir cip olduğunu ve bu cip sayesinde kullandığınız sürüme uyumlu olup olmadığı kontrol ediliyor eğer kullanılan kablo apple ios sürümüne uyumlu ise şarj ediyor , eğer uyumsuz ise bu sorunu veriyor.

Bunun için Apple ürünlerini orjinal olarak kullanmanızda fayda vardır , hem cihazın uzun ömürlü olması bakımından hemde daha daha yararlı olacaktır. Orjinal ürünlerin fiyatı fazla ama telefon sağlığı için önemli olacaktır eğer ki yan sanayi ürünleri kullanırsanız cihazınızın çabuk bozulmasına’da sebep olacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

iphone 6 , iphone 6S , iphone 5 , iphone 5S , iphone 4, iphone 4S , bu aygıt desteklenmiyor olabilir , sorun , hata , çözüm , nasıl

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

iphone bu aygıt desteklenmiyor olabilir Hatası (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. apple ın bu kazığından sonra apple alan geri zekalıdır. apple daha fazla kablo satsın diye işkence yapıyor. yurtdışı seyehatinde veya cenazede veya iş için ulaşılmam gereken bir zamanda bu uyduruk problem yüzünden 700 euro verdiğim telefonu kullanamıyorum.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın