Sponsorlu Bağlantılar

WordPress your backup folder is not writable sorunu çözümü

171 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda wp your backup folder is not writable hatası nasıl çözülür? Bununla ilgili olarak sorulara cevaplar arayacağız.

WordPress tabanlı bir websiteyi başka siteye taşıdıktan sonra yedekleme klasörü yazdırılabilir değil sorunu ile karşılaşılabilir. Yukarıda konu başlığında olduğu gibi karşınıza your backup folder is not writable uyarı mesajı çıkarak böyle bir problemle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu sorun aslında sunucu yolunun değişmiş olması veya dosya izinlerinin olmaması nedeniyle karşı karşıya kalınarak hata alınmaktadır.


Bizim bu konumuzda your backup folder is not writable sorunu çözümü için aşağıda vereceğimiz yöntemlerle problem nasıl çözülür, nasıl düzelir bunu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

YOUR BACKUP FOLDER İS NOT WRİTABLE ÇÖZÜMÜ

Bu problem için yapmamız gereken çözüm önerileri için aşağıda vereceğimiz yöntemleri denemenizde fayda vardır.

  • Dosya izinlerini kontrol ediniz. Dosya izinlerini değiştirin yeniden kontrol ediniz. Bunun klasör izinlerini 755 veya 777 olarak değiştirin ve tekrar kontrol ediniz.
  • Bazı kullanıcılar eklentilerden demektir bu yöntem işe yaramasa da eklentileri devre dışı bırakarak tekrar kontrol ediniz.
  • Son olarak Dosya yolunu bulamıyorsa Veri tabanı dosyasından dosya yolunu değiştirerek tekrar kontrol ediniz.
  • Eğer veri tabanı eklentisi kullanıyorsanız yani wp_dbmanager gibi bu eklenti de bu sorunu yapabilmektedir. Bu eklentiyi kontrol ederek devre dışı bırakmayı deneyin.

Yukarıda adımlarla yedekleme klasörünüz yazılabilir değil problemini çözmüş olacağız. Sizlerin de bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden sorularınız ve çözüm önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın