Sponsorlu Bağlantılar

Skype ekran paylaşımı nasıl yapılır

396 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Skype ekran paylaşımı hakkında siz takipçilerimize bilgi vermeye çalışacağız.

Anlık mesajlaşma programı olan ve sesli aramalar, yazılı sohbet mesajlaşmaları, dosya gönderme ve diğer özellikleri ile artık olmazsa olmazlardan olan mesajlaşma programı Skype de yeni bir özelliği belki bilmeyenlerimiz vardır.

Skype de yeni özellik olarak ekran görüntüsü paylaşma konusunda bu konumuzda ekran görüntüsü alma konusunda sizlere bunun nasıl yapılacağına dair bilgiyi vermeye çalışacağız.

SKYPE EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALMA

İş yerinde, okulda arkadaşlarınızla Skype üzerinden iletişim kurduğunuzda işleriniz daha kolay olması için ekran görüntüsü çekme ve bunu paylaşma konusunda oldukça işe yaracak bu özellikte ekran görüntüsü çekmek için;

  • Karşıdaki kişiyle sohbet için bir pencere açıyoruz.
  • Sesli ve görüntülü görüşme için bir pencere açıyoruz.

Görüntülü konuşma esnasında + işaretine bastığınızda ekran görüntüsü paylaşma veya İngilizce olarak kullanıyorsanız “share screens” butonuna basarak ekran görüntüsü çekerek karşıdaki kişiye veya bir başka kişiye bu görüntüyü gönderebilirsiniz.

SKYPE EKRAN GÖRÜNTÜSÜ PAYLAŞMA

Yukarıda özelliği eğer kullanamıyorsanız o zaman uygulamayı veya programı güncellemeyi unutmayınız.

Tavsiye Yazı; çoklu skype hesabı açma

Bu konumuzda Skype de ekran görüntüsü paylaşma konusunda nasıl yapılacağına dair ipuçları verdik. Buna alternatif olarak pratik olarak bilgisayarda ekran görüntüsü çekme konusunda Print Screen butonu basarak paint programına ctrl + v tuşu  ile yapıştırarak düzenleyebilir ve kayıt ederek istediğiniz kişiyle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın