Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 ekranı ikiye bölme

2.327 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10 kullanıcıları için farklı bir özellikten bahsetmeye çalışacağız. Eğer sizde Win10 işletim sistemi kullanıyorsanız bu yazımız tam size göre.

Eğer çoklu işlem yapıyor ve diğer işlemleri de aynı ekrandan takip etmek isterseniz, ekranı 2, 3, 4 bölerek arkada çalışan uygulamaları, programları ekranı bölerek gözlemleyebilirsiniz.

Diğer açtığınız bir belgeden, tarayıcıdan veya bir borsayı takip etmek istediğinizde, web üzerinden bir televizyon uygulaması açarak izlemek istediğinizde bu özellik tam istediğiniz gibi olacaktır.

WİNDOWS 10 BİLGİSAYAR EKRANINI İKİYE BÖLME NASIL YAPILIR

Bu özelliği kullanmak aslında oldukça basittir. Bunun için kullanacağınız kısayol tuş olarak Windows Tuşu ve klavyede yön tuşlarından SOL YÖN TUŞU ve SAĞ YÖN TUŞU ile bu işlemi oldukça basit bir şekilde halledebilirsiniz.

Bu özelliği kullanmak aslında oldukça basittir. Kullandığınız programı açınız ve ekranın hangi tarafına yaslamak istediğinize göre Windows + ←  işareti kullanarak programı ekranın soluna yaslayabilirsiniz.

EKRANI İKİYE BÖLME

Windows + → tuşu ile de sağ taraya bölerek kullanabilirsiniz. Diğer bölüme ise ekranda açık olan programı fare yardımı ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Böylece tek PC ekranında iki bölerek farklı programlar kullanabilir böylece çoklu programlar için siz<e iyi bir avantaj sağlayacaktır.

Önceki konularımızda Windows 10 birden fazla masaüstü ile çalışma yazımızı okuyarak birden fazla masaüstü nasıl açılır konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu konumuzda ekran nasıl ikiye bölünür Windows 10 da konusunda siz takipçilerimize ve bu konuda araştırma yapan kullanıcılarımıza bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

ARAMA KELİMELERİ;

Ekranı ikiye bölme Windows 10

Windows 10 masaüstünü ikiye bölme

Windows 10 masaüstünü ikiye ayırma

Windows 10 çoklu masaüstü

Windows 10 çoklu ekran kullanma

Windows 10 ekranını ikiye bölme

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın