Sponsorlu Bağlantılar

WordPress yorumları listeleme

751 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Bu konumuzda wordpress tabanlı sitesi, sayfası olan webmaster, site sahipleri için paylaşımlar altında yapılan yorumlar nasıl sıralanır? WordPress yorumları listeleme konusunda sizlerden gelen sorulara istinaden bu konumuzu yazmaya karar verdik.

İçerik paylaşımı bu paylaşımın üst sıralarda yer alması ve paylaşımlara yapılan yorumlar seo açısından oldukça önemlidir.  İçeriğin altında yapılan yorumlar sayfanıza gelen ziyaretçilerin verdiği tepki nedeniyle sitenizin üst sıralarda olması için önemli katkısı olduğu aşikardır.

Bizimde bu konumuzda içerik altına yapılan yorumları sıralama konusunda bu yorumlar nasıl listenir, sıralanır bunu anlatmaya çalışacağız.

Normalde listeleme son yorumlar en üstte, ilk yapılan yorumlar en sona doğru bir tarih kronoloji sıralamasına göre listelenecektir.

WordPress Yorumları Nasıl Sıralanır?

WordPress’de yorumları sıralama en basit şekliyle wordpress admin paneli üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

  • Admin Paneli
  • Ayarlar
  • Tartışma

Yukarıda ayarlar kısmından yorum ayarlarına girebilmek için adımları takip ederek ilerliyoruz.

Her sayfada ….. üst seviye yorum olacak şekilde ve varsayılan olarak Son/İlk sayfaları gösterecek şekilde yorumları sayfalara böl yorumlar her sayfanın başında daha eski/daha yeni yorum olarak görünmeli

Şeklinde ayarlanmalıdır. Bu şekilde son yorumları en üstte göstermek amaçlı olarak daha yeni şeklinde yorumları listelemesini yapabilirsiniz.

Bunun dışında yorumlar spam olarak geliyorsa ip adresinden engelleyebilir, yorum onaylama ayarını, yorum yapabilmek için kayıt ayarlarını bu alandan yapabilirsiniz.

WordPress yorumları listeleme bu şekilde yapılacağı gibi birde “Yorumlar her sayfanın başında daha eski / daha yeni yorum olarak görünmelidir.

Bu kısım üzerinden ayarlayınız. Kendinize göre yorum listesini sıralamak için ayarı yapılandırabilirsiniz. Bu konumuzda wordpress yorumları nasıl listelenir, sıralanır bununla alakalı olarak konu anlatımını yapmaya çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın