Sponsorlu Bağlantılar

WordPress Yorumlar nedir ne işe yarar?

28 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda wordpress derslerinde yorumlar kısmını inceleyeceğiz. Yazdığınız bloglar da yazılan yorumların daha popüler olmasını sağlayan kısım yorumlardır.

Bir paylaşımda ne kadar yorum yapılıyorsa o konu o kadar popüler olarak görülmektedir. Yazılan blog da bir tartışma ortamı oluşturularak kullanıcıların yorum yapmasını yazılarda belirterek önem vermesini sağlayabilirsiniz.

Benim yazdığım bir konuda siteye girenlerin sayısını sadece yorumlarda geçen tek cümlelik bir kelime oldukça ziyaretçi sayısını artırmıştır. Bu nedenle yorumlar kısmını oldukça canlı tutmak için gelen yorumlara da cevaplar vermeyin unutmayınız.

WP YORUMLAR PANELİ

Yukarıda konumuzda yorumların öneminden bahsettik, şimdi sitenizde yapılan yorumları nasıl kontrol edebilir, cevaplayabilir bunu sizlere anlatmaya çalışacağız.

WordPress admin paneli yorumlar kısmından yazılarınızda yapılan yorumları göreceksiniz. Bu alanda yorumları onaylayarak sayfanızda görünmesini sağlayabilir, cevaplayabilir, çöp veya istenmeyeler olarak ayarlayabilirsiniz.

Onayladığınız bir yorumu tekrar onayını kaldırabilirsiniz. Bekleyen kısmına dokunduğunuzda sitenize gelen yorumları görebilir bu alandan onaylayarak yayına alabilir ve cevapla ile yoruma cevap verebilirsiniz.

Hızlı düzenle de bazı yorum bırakanlar kendi sitesinin ismini yazmaktadır. Bu siteler sonradan kırık link olarak düşebilir ben kendi şahsım onaylarken “hızlı düzenle” site bağlantılarını kaldırıyorum. Daha sonra başım ağrımadan önceden önlemi alıyoruz.

Mesajları istenmeyen olarak işaretlediğim de bundan sonra o yorumlar spam olarak görünecektir. Yorumunu beğenmediğiniz kullanıcıların yorumunu direk olarak çöpe taşıyabilirsiniz.

Yurtdışı kaynaklı spam yorumlar oldukça fazla olacaktır, bunun için “AKİSMET” eklentisi kurarak spam yorumların önüne geçebilirsiniz. Bunun dışından tekrar ip adreslerini engelleyerek spama düşmesini sağlayabilir bazı kelimelere filtre koyabilirsiniz.

Ayarlar > Tartışma alanından yorum denetimi yapabilirsiniz. Bunun dışında yorumları tarih sırasına göre listeye bilirsiniz.

Yine yorumlar kısmında baloncuk kısmında o yazıya ne kadar yorum yapılmış ve beklemede olan sayıyı görebilirsiniz.

Tavsiye Yazı; WordPress Ücretli Kurulum

Konumuzu özetlersek paylaşılan içeriklere yapılan yorumları admin paneli > yorumlar kısmından kontrol ederek denetleyebilirsiniz. Yorumlar sitenizi canlı tutacağını unutmayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın