Sponsorlu Bağlantılar

Netflix profiline kilit koyma

455 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda NetFlix’de yeni gelen gelişmeler hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu yeni gelişmelerde NetFlix profile şifre koyma özelliği resmen başlamaktadır. Nedir bu profile şifre koyma hemen kısaca bahsedelim.

Daha önceki bilgilerimizde ÇOCUK hesaplarında PİN kodu koyarak çocuklarınızı 18+ yetişkin film izlememeleri için engellemek adına kısıtlama getirmekteydi, ebeveyn kontrolü olarak da bildiğimiz PİN KODU sayesinde +18 içerikleri engelleyebiliyorduk.

Bu profil şifreleme özelliği ise tamamen farklı bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Profil Kilidi Özelliği sayesinde;

Tek hesapta birden fazla kişinin profili olduğunda bir kullanıcının diğer bir kullanıcının profiline girmesini engellemek amacıyla NetFlix profil kilidi kullanılacak olmasıdır.

Bu kilidi etkinleştirdiğinizde web tarayıcı, mobil ve smart tv uygulamaları üzerinde profiline girmek için şifre isteyecek böylece diğer kullanıcıların sizin NetFlix Profiline göz atmasını engellemiş olacaksınız.

Şimdi gelin NetFlix Profili nasıl şifrelenir hep birlikte inceleyerek NetFlix kullanıcıları için bu özelliğin nasıl yapıldığına bir bakalım.

NETFLİX PROFİLİNİ ŞİFRE KOYMA

Netflix kimlik bilgilerinizle giriş yapınız ve hesap yönetimi kısmına giriniz. Bunun için en hızlı erişim için “https://www.netflix.com/YourAccount” adresi üzerinden hesapların olduğu alana giriniz. Burada kendi hesabınız için veya bir başka hesap için kullanıcı oturumunu açınız

Yukarıda görüldüğü gibi Netflix Profil Kilidi koymak için “değiştir” butonuna basıyoruz.

Burada oluşturacağınız şifreleme ile Netflix profilini kilitleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan bu işlemi sizde çoklu hesaplarda kendi profilini şifrelemek için kullanabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Netflix Profil Hesabı Nasıl Kilitlenir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın