Wordpress

WordPress yorumlar nasıl kapatılır

WordPress yorumlar nasıl kapatılır

Merhabalar, bu konumuzda WordPress tabanlı web site sahipleri için yorumlar nasıl kapatılır bununla alakalı olarak gerekli ipuçlarını vermeye çalışacağız.

Eğer antispam engelleyici kullandığınız halde sık sık gelen spam yorumlardan yoruldunuz, sıkıldıysanız bunun tek çaresi paylaşımlar altında yapılan yorumları kapatmak olacaktır. Bazen yorum yapılmasını istemediğiniz makale, yazılar için bunu sizde engellemek amaçlı olarak yorum kapatma işlemine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bu konumuzda sizlere wordpress yorum kapatma konusunda işlemlerin nasıl yapılacağına dair konu akışında vermeye çalışacağız.

 WordPress yorumları kapatma

WordPress’de yapılan, gelen yorumları kapatmak aslında oldukça basittir. Bunun şu adımları takip edebilirsiniz.

Bir sayfayı yorumlara kapatmak veya tamamen yorumlara kapatmak olarak iki konu başlığına ayırabiliriz. Wordpess yorumları kapatma konusunda ;

  • WordPress Admin Paneli
  • Ayarlar
  • Tartışma
  • Yeni yazılar üzerine yorum yapılmasına izin ver” seçeneği wordpress kurulum yaptığınızda işaretli olarak gelmektedir. Bunun önündeki işareti kaldırdığınızda wordpress yorumlara tamamen kapatmış oluyorsunuz.

İstemediğiniz sayfada yorumları kapatmak için sayfayı “hızlı düzenle” kısmından “yorumlara izin ver” kısmındaki onay işaretini kaldırarak yorumları sayfa düzeyinde engellemiş oluyoruz.

Yukarıda sizlere verdiğimiz iki farklı türde wordpress yorum yapmayı kapatma konusunda bu işlemlerin nasıl yapılır tarafından inceledik. Bununla alakalı olarak konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın alt kısmında yorumlara yazabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL