Sponsorlu Bağlantılar

mySQL veritabanı nasıl oluşturulur

9.369 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda mySQL veritabanı oluşturma konusunda siz takipçilerimize bilgiler vermeye çalışacağız.

PHPMyAdmin üzerinden yeni bir mySQL veritabanı oluşturmak için Cpanel üzerinden giriş yaparak site kurulumunda kullanmak amaçlı olarak veritabanı oluşturarak bağlayabilirsiniz. Bunun için resimli anlatım ile bu konumuzda “nasıl yapılır” kategorisi altında inceleyebilirsiniz.

MYSQL VERİTABANI NASIL OLUŞTURMA

Cpanel üzerinden giriş yaparak “veritabanları” kısmında yazan yerde MySQL veritabanı sihirbazı kısmına giriş yaparak yeni bir mySQL oluşturmak için ilk adımı atıyoruz.

Burada yeni bir veritabanı oluşturma sihirbazı girerek oluşturacağız.

Paketimiz sifaolsun olduğu için veritabanı ilk eki sifaolsun_ şeklinde görülmektedir. Yeni oluşturacağımız veritabanı ismi veriyoruz “yeni” yazan yere siz farklı bir isim vererek ilk mySQL veri tabanı ismi sifaolsun_yeni olarak oluşacaktır. Ardından Bir sonrası Adım diyerek veritabanı için kullanıcı adı vereceğiz.

Oluşturacağımız veritabanı için sonraki adım için mySQL veritabanı kullanıcı oluşturuyoruz. Burada sifaolsun_kullanici adında bir kullanıcı ve şifresini oluşturacağız. Kullanıcı oluştur dedikten sonra veritabanı için dosya erişim kullanım yetkilendirmesi için diğer adıma geçeceğiz.

Sonraki adımda kullanıcı adi ve veritabanı oluşturduk ve burada yetkilendirme tümünü işaretliyoruz.

Son adımda “bir sonraki adım” olarak devam ettiğiniz de Cpanel den mySQL veritabanı açma işlemini tamamlamış oluyoruz.

Oluşturduğunuz veritabanı sonradan veritabanlarım kısmından silebilir, şifresin yeniden düzenleyebilirsiniz. Burada üç adımla mySQL veritabanı nasıl oluşturulur konusunda bilgi vermeye çalıştık.

Birde bu konuyu video anlatım ile sizlere açıklamaya çalışacağız. Aşağıda videoları hemen izleyerek daha detaylı anlatım ile aklınızda kalıcı olabilir.

EĞİTİCİ VİDEO;

 

DAİLYMOTİON VİDEO;

 

Bu makalemizde mysql veritabanı oluşturma resimli anlatım ve video anlatım ile sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Konuyla alakalı olarak sorularınızı tarafımıza ileterek takıldığınız ve yanıtlamamızı istediğiniz soruları gönderebilirsiniz.

KONUMUZA GELEN ARAMA KELİMELERİ;

  • php mysql veritabanı oluşturma
  • mysql veritabanı örnekleri
  • mysql tablo oluşturma
  • mysql veritabanı oluşturma kodu
Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın