Sponsorlu Bağlantılar

WordPress yazı etiketi nasıl oluşturulur?

39 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda yazı etiketi oluşturma konusunda sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Yazılar içinde kullanılan anahtar kelimelerin dışında birde bağımsız açıklayıcı anahtar kelimeler de seo için faydası olacaktır.

Yazı etiketleri wordpress içinde iki şekilde oluşturulmaktadır. Bunu Yazı Etiketleri ve Yeni Yazı içinde “etiketler” kısmından oluşturabilirsiniz.  Aşağıda verdiğimiz örnek resimde olduğu gibi yazdığınız makaleye uygun, yazıyla alakalı olarak etiketler oluşturmak önemlidir.

Eğer yazıyla alakasız etiket kullandığınız da spam olarak işaretlenmeye kadar gidebilmektedir. Bu nedenle yazdığınız makaleye uygun yazı etiketi için aşağıda resmi inceleyebilirsiniz.

WORDPRESS YAZI ETİKET OLUŞTURMA

Yukarıda örnekte olduğu gibi Yazı Sekmesi altında ETİKETLER kısmından etiket oluşturabilirsiniz.

İSİM;

Etiketin sitede gözükeceğini belirtir. Buna örnek verecek olursak “wifi şifre bulma” bu bizim anahtar kelimemiz bunu yazdığımızda görünen ismi bu şekilde olmaktadır.

YAZI KISA İSMİ;

Kısa isimde web adreslerine uygun olarak görünen kısımdır. Bu alandan oluşturacaksanız boşlukları tire işareti ( – ) gelecek şekilde yazılmalıdır. Buna örnek verirsek “wifi-sifre-bulma” şeklinde Türkçe karakterler olmadan kullanılmalıdır.

TANIM;

Bu alanda anahtar kelimeyle ilgili küçük açıklama girebilirsiniz. Bu kullandığınız temayla alakalı olarak sitenizde görünebilir. Örnek “kablosuz ağ şifresini öğrenmek” gibi açıklama girebilirsiniz.

Diğer bir yazı etiketi oluşturma yeni yazı içinde makale yazdığınız alanda “etiketler” kısmından oluşmaktadır.

Yeni Yazı girdiğimiz alanda “Etiketler” alanından “Yeni Etiket Ekle” kısmından girdiğimiz etiketi bu şekilde birden fazla etiket girecekseniz virgül işareti ile ayırabilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız konumuzda yazdığınız makalelerde kullandığınız yazı için anahtar kelimeler dışında bağımsız anahtar kelimeler oluşturmak konusunda bilgi vermeye çalıştık. Bu konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın