Sponsorlu Bağlantılar

Alt Tire ( _ ) ve Orta Çizgi ( – ) İşareti Klavyede Nasıl Yapılır ?

338.782 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda klavye kullanarak nasıl altı çizgi yani alt tire _ işareti yapılır? ve ortadan çizgi ( – ) yapılır ? bununla ilgili olarak pratik bilgiler vermek istiyorum.

Bu işareti genel olarak eksi işareti olarak’da bilinebilir tire işareti ( kısa çizgi ) , ortadan çizgi , eksi işareti yapabilmek aslında oldukça basit bilgisayarın klavyesini kullanarak alt çizgi işareti için Shift tuşu ile birlikte geri tuş yanındaki çizgi işareti basmanız yeterli olacaktır.

klavyede-kisa-cizgi-tire-isareti-nasil-yapilir

yukarıda örnek fotoğraf’da olduğu gibi bir numaralı işaret ile , iki numaralı işarete birlikte basarak tire simgesi ( kısa işareti ) yapabiliriz. Aynı şekilde orta çizgi bu matematikte sayıların önüne konulduğunda -5 eksi işareti olarak’da bilinir bu işareti yapabilmek için numara tuşlarının olduğu tuş takımında veya – 2 numaralı işareti hiç bir tuş kullanmadan yapabilirsiniz.

Bununla birlikte ascıı karakter tablosu kullanarak yapabilirsiniz. Bunun için Başlat Düğmesi > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlemi adımları ile tabloyu açalım.

asciitable

Bu tabloda U+002D kodu ( Hyphen-Mius ) ile – eksi işareti , U+005F ( Low Line ) _ kısa çizgi ( alt tire ) işaretini alabilirsiniz bilgisayarınızda yapabilirsiniz .

Ayrıca tire işareti yapabilmek için kopyala yapıştır en mantıklı olacaktır. bu alanda Ctrl+C  ile kopyalayın ve Ctrl+V ile yapıştırın böylece kolay yoldan işareti yapabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

eksi işareti nasıl yapılır , kısa çizgi nasıl yapılır , kısa çizgi nedir , tire işareti nasıl yapılır , tire simgesi nasıl yapılır , bilgisayar klavyesinde tire işareti yapma , kısa tire işareti nasıl yapılıyor Windows 10 , Windows 7 , simgesi nasıl yapılır , klavyede tire işareti nasıl yapılır , ascii tabloda tire işareti yapma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Alt Tire ( _ ) ve Orta Çizgi ( – ) İşareti Klavyede Nasıl Yapılır ? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın