Sponsorlu Bağlantılar

wordpress veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu çözümü

172 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda wordpress kurulumu esnasında sql veritabanı bağlantı hatası ve bununla alakalı sorunları nasıl çözeriz, düzelir bunu yazımızda anlatmaya çalışacağız.

Bu sorun aşağıda vereceğimiz temel kullanıcı hatalarından kaynaklı olabileceğini unutmayın ve bağlantı sorunu nasıl çözülür bu yazımızda bu inceleyebilirsiniz.

VERİTABANI BAĞLANTI KURULURKEN HATA OLUŞTU SORUNU

Genel olarak yaygın bir şekilde bu sorun aşağıda vereceğimiz nedenlerle oluşmaktadır. Aşağıda kaynakları göz atarak veritabanı bağlantınızı tekrar kontrol ediniz.

  • SQL Veritabanı ana bilgisayarı, veritabanı kullanıcısı ve şifresini yanlış yapılandırmış, girmiş olabilirsiniz
  • SQL veritabanı şablonu bozulmuş olabilir.
  • Veri tabanın kurulu olduğu sunucu yanıt vermiyor olabilir.

Yukarıda belirtiğimiz üç başlık nedeniyle veritabanı ile wordpress bağlantı kurulurken bir hata oluşmuş olabilir.

Error establishing a database connection ya da diğer adıyla “Bir veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu” sorunu için şimdi sizlere neler yapabileceğiniz hakkında çözüm yolları sunmaya çalışacağız.

ÇÖZÜM;

  • WordPress kurulumu yaptıktan sonra wp-config.php dosyasına kullanıcı adı ve kullanıcı şifresiniz doğru girdiğinizden emin olunuz.
  • Eğer sql şifresinin doğruluğundan emin değilseniz sql şifresini Cpanel üzerinden veya Pleks panel üzerinden şifreyi yeniden sıfırlayın.
  • Son olarak wp-config.php dosyasını FileZilla veya dosya yöneticisi üzerinden açarak tırnak işaretleri olmadan “define( ‘WP_ALLOW_REPAIR’, true );” kodunu yerleştirin ve kayıt ederek tekrar deneyiniz.
  • Bu kodu yerleştirdikten sonra “/wp-admin/maint/repair.php” sayfasında repair yani tamir etme düzeltme menüsü görünecektir. Buradan dosyalarını düzeltiniz. Sonrasından kodu tekrar kaldırabilirsiniz.
  • Phpmyadmin paneli üzerinden sql tablosunu seçerek “ONAR” butonu ile tamir etmeyi deneyiniz.

Son olarak sunucunun cevap vermemesi nedeniyle error establishing a database connection hatası oluşabilmektedir. Bu nedenle sunucuyu yeniden başlatınız.

Yukarıda bu söylenenleri yapmadan önce mutlaka dosyalarınız yedeği almayı unutmayın, dosyaları yedekledikten sonra söylenen işlemleri yapmaya başlayınız.

Yukarıda konumuzda wordpress veritabanıyla bağlantı kurulurken sorun oluştu konumuzda yaşanan problemleri çözmeye çalıştık. Bu konuyla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın