Sponsorlu Bağlantılar

WordPress sürümü nasıl gizlenir?

1.139 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda wordpress sürüm gizleme konusunda sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. WordPress sürümünü gizlemek güvenlik önlemlerinden biri olarak söyleyebiliriz.

Eski sürümler her zaman yeni sürümlere göre açıklar içermektedir. Güncellemeler de saten her zaman bir güvenlik açığını kapatmak veya yeni özellikler getirmek amaçlı olarak versiyon güncellemesi önemlidir.

Bu nedenle her zaman güncellemeleri yerine getirmek, güncellemek gerekmektedir. Bazen de güncellemeler çakışmalara neden olabileceği için belli bir süre beklendikten sonra kullanıcılar tarafından güncelleme yapılmaktadır.

Bu arada zaman süresince wp versiyon gizleme yapılabilmektedir. Bizde konumuz olan wordpress versiyonu nasıl gizlenir bunu sizlere bu yazımızda anlatacağız.

WWORDPRESS SÜRÜMÜNÜ GİZLEMEK

Kullandığınız alt yapısı wordpress olan sitenizde kullandığınız wordpress sürümünü saklamak için aşağıda kodları “functions.php” dosyasına eklemeniz yeterli olacaktır.

remove_action(‘wp_head’, ‘wp_generator’);

Yukarıda kodu, tema > tema düzenleyici > functions.php sayfasını düzenleme kısmından dosyaya head etiketine ekleyerek kaydedin.

Bunu filezilla programı ile de functions.php dosyasını NOTEPAD++ PROGRAMI ile de düzenleyebilirsiniz.  Bu adımlarla wordpress sürüm bilgisini kaldırma işlemini yerine getirerek hangi sürüm kullandığınız gizlemiş oluyorsunuz.

Yukarıda verdiğimiz basit bir şekilde wordpress versiyon numarasını gizleme nasıl yapılır, nasıl yapılmış bunları sizlere anlatmaya çalıştık.

Bu konuda sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer tüm konularda sorular için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın