Wordpress

WordPress sürümü nasıl gizlenir?

WordPress sürümü nasıl gizlenir?

Merhabalar, bu yazımızda wordpress sürüm gizleme konusunda sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. WordPress sürümünü gizlemek güvenlik önlemlerinden biri olarak söyleyebiliriz.

Eski sürümler her zaman yeni sürümlere göre açıklar içermektedir. Güncellemeler de saten her zaman bir güvenlik açığını kapatmak veya yeni özellikler getirmek amaçlı olarak versiyon güncellemesi önemlidir.

Bu nedenle her zaman güncellemeleri yerine getirmek, güncellemek gerekmektedir. Bazen de güncellemeler çakışmalara neden olabileceği için belli bir süre beklendikten sonra kullanıcılar tarafından güncelleme yapılmaktadır.

Bu arada zaman süresince wp versiyon gizleme yapılabilmektedir. Bizde konumuz olan wordpress versiyonu nasıl gizlenir bunu sizlere bu yazımızda anlatacağız.

WWORDPRESS SÜRÜMÜNÜ GİZLEMEK

Kullandığınız alt yapısı wordpress olan sitenizde kullandığınız wordpress sürümünü saklamak için aşağıda kodları “functions.php” dosyasına eklemeniz yeterli olacaktır.

remove_action(‘wp_head’, ‘wp_generator’);

Yukarıda kodu, tema > tema düzenleyici > functions.php sayfasını düzenleme kısmından dosyaya head etiketine ekleyerek kaydedin.

Bunu filezilla programı ile de functions.php dosyasını NOTEPAD++ PROGRAMI ile de düzenleyebilirsiniz.  Bu adımlarla wordpress sürüm bilgisini kaldırma işlemini yerine getirerek hangi sürüm kullandığınız gizlemiş oluyorsunuz.

Yukarıda verdiğimiz basit bir şekilde wordpress versiyon numarasını gizleme nasıl yapılır, nasıl yapılmış bunları sizlere anlatmaya çalıştık.

Bu konuda sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer tüm konularda sorular için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL