Sponsorlu Bağlantılar

Chrome okuma modunu etkinleştirme

206 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Google Chrome okuma modu nasıl açılır konusunda sizlere bilgiler aktarmaya çalışacağız.

Daha önceki konularımızda chrome okuma modu eklentisi ile okuma da zorluk çeken kullanıcılar için işi kolaylaştıracak eklenti hakkında bilgi vermiştik. İsteğe göre bu eklentiye “https://chrome.google.com/webstore/detail/read-mode/nagcaahojecfeopbghgihcabgiepploa?&hl=tr adresi üzerinden erişim sağlayarak tarayıcınızda kullanabilirsiniz.

Keyifli bir okuma deneyimi sağlayacağınız bu eklenti ile gözlerinizi yormadan beyaz sayfa arkasında siyah yazıları okumanız mümkün olmaktadır.

Asıl konumuza gelecek olursak Bilgisayarda kullandığınız Chrome tarayıcısında iyileştirme yaparak okumayı kolaylaştırmak amaçlı olarak daha önce Android cihazlarında kullanılan şimdi ise bilgisayarda da kullanılacak olan okuma modu diğer adıyla chrome read modu aktif hale getirecektir.

Bu özellik şuan varsayılan olarak kapalı olarak tarayıcıda durmaktadır. İsteğe göre aktif ederek kullanım kolaylığı sunmaktadır. Bizimde konumuz olan chrome okuma modunu açma işleminin nasıl yapılacağını sizlere bu yazımızda resimli anlatım ile bahsedeceğiz.

CHROME OKUMA MODU NASIL AÇILIR

Sizde tarayıcınızda okuma özelliği etkinleştirmek istiyorsanız aşağıda vereceğimiz özelliği hemen açarak başlayabilirsiniz.

Google Chrome adres çubuğuna “chrome://flags/#enable-reader-mode” tırnak işaretlerini kullanmadan kodu yapıştırınız.

Karşınıza birçok ayarın olduğu bir panel çıkacaktır. Bu ayarlar arasında yer alan Enable Reader Mode yazan ayarı buluyoruz.

TAVSİYE VİDEO;

Burada “disabled” olan ayarı “enabled” olarak değiştirdiğiniz de okuma modunu etkinleştirmiş oluyorsunuz. Tarayıcınızı yeniden başlattığınızda bu ayarlar açılacaktır. Böylece Chrome Reader Modu açmış olacaksınız.

CHROME OKUMA MODUNU KAPATMA

Eğer okuma modundan memnun olmadığınızda tekrar aynı ayarları tekrarlayarak kapatabilirsiniz. Bu seferde Enabled olan ayarları tekrarında Disabled olarak ayarlamanız yeterli olacaktır.

Konumuzda okuma modu chrome açmak konusunda sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın