Sponsorlu Bağlantılar

WordPress sitenize reCAPTCHA ekleme

841 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda wordpress tabanlı website’ye güvenlik için reCAPTCHA ekleme konusunda “nasıl yapılır” bunu bu yazımızda siz takipçilerimize ve muhtemelen bu yazımıza istinaden ziyarete gelen kullanıcılara bilgi vermeye çalışacağız.

WordPress alt yapısını kullanan internet sayfalarında spam yorum ve spam kullanıcılardan dolayı muzdarip olmuşlardır. Bu nedenle antispam eklentileri bu işi görmektedir fakat yine de bu spam yorumlar “çöp yorum” olarak düşmektedir. Bizde bu yazımızda wordpress reCAPTCHA nasıl eklenir? Bunu sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

WEBSİTEYE GOOGLE RECAPTCHA EKLEME

Bunu sitenize enteğre etmek için aşağıda gerekli olan işlemleri yerine getirmeniz gerekmektedir.

  • İlk önce “https://www.google.com/recaptcha/intro/v3.html” adresi üzerinden giriş yaparak buradan bir API Key alacağız bu anahtar kodu indireceğimiz reCaptcha eklenti üzerinde kullanacağız.

Buradan tanıtım videosunu ayrıca inceleyebilirsiniz. Google bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra karşınıza boş alanları doldurmak gerekecektir.

Burada 1 numaralı alana proje ile ilgili bir isim veriyoruz. 2 numaralı alanda reCAPTCHA v3 olarak işaretleyin.

3 numaralı alanda güvenlik eklentisini reCAPTCHA v3 kullanacağımız domain adını yazınız ve diğer sözleşme alanlarını işaretleyiniz.

Daha sonra size site key ve secret key olarak kayıt olduktan sonra iki key anahtarı verecektir.

Key resmi ekle

WordPress reCAPTCHA v3 ekleme yapma konusunda anahtarımızı almayı gösterdik bundan sonra bu anahtarları indireceğimiz eklentide kullanmayı göstereceğiz.

WORDPRESS’E reCAPTCHA v3 NASIL KULLANILIR?

 Şimdi geldi reCAPTCHA eklentisini indirip wordpress sitemize kurmaya bunun için eklentiyi indirmek için “https://tr.wordpress.org/plugins/google-captcha/” adresi üzerinden bu eklentiyi indirin veya yeni eklenti kısmı üzerinden “no captcha re captcha” anahtar kelimesi ile aratarak eklentiyi kuruyoruz.

Bu eklentiyi kurduktan sonra boş alanlara yukarıda görüldüğü gibi site key ve secret key anahtarlarını giriyoruz. Bunun için teknik destek almak isterseniz eklenti indirme alanında anlatılmıştır.

Bu yazımızda siteye recaptcha nasıl eklenir konusunda bilgilendirme vermeye çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza tüm sorularını sorabilirsiniz.

Diğer tüm konularda sorunlarınız, hatalar ile ilgili olarak bilgisayarcıya soru sor sayfasından tarafımıza sorunlarınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın