Sponsorlu Bağlantılar

android cihazı televizyona nasıl bağlanır?

316 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Android cihaz televizyona nasıl bağlanır? Bununla ilgili olarak siz takipçilerimize bilgi vermeye çalışacağız. Android telefon veya Android tablet ekran görüntüsünü tv ye aktarmak için hangi adaptörler kullanılır?

android televizyona yansıtma konusunda siz takipçilere bilgiler vereceğiz. Bunun için Google tarafından yayınlanan belgeye “https://support.google.com/nexus/answer/2865484?hl=tr” adresi üzerinden de ulaşabilirsiniz.

ANDROİD EKRANI TV YE YANSITMA;

Kullandığınız televizyon smart tv ( akıllı tv ) ise bunu kablosuz ağ bağlantısı kullanarak iki cihazı da wi-fi ağı üzerinden Android tv ye aktarma işlemini yapabilirsiniz.

Bunun için miracast teknolojisi sayesinde Screen Mirroring (Ekran Yansıtma) geçerek telefon veya tabletin ekran görüntüsü yansıtabilirsiniz.

Bunun dışında MHL/SlimPort kablo veya Micro-HDMI kablo bağlayarak Android telefondan televizyona ekranı yansıtabilirsiniz.

Smart tv olmayan televizyonlara ise Google Chromecast teknolojisi kullanarak görüntüyü ekrana aktarabilirsiniz. Bunun için yukarıda bahsi geçen link üzerinden makaleyi okuyarak destek alınabilir. Eğer Apple ürünleri kullanıyorsanız Apple Tv kullanarak ekran görüntüsünü aktarmaya yardımcı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın