Sponsorlu Bağlantılar

WordPress rss nedir?

135 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, daha önceki konularımızda rss adresi bulma konusunda sizlere bilgilendirme yapmaya çalışmıştık. Bu yazımızda worpress tabanlı websitelerinde rss ne işe yarar nedir bununla ilgili olarak sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

RSS NEDİR?

Genel olarak haber sağlayıcıları, blog sayfaları, web siteler, pocast’lar tarafından kullanılan, yeni eklenen içerikleri kolaylıkla takip etmek için kullanılan özel xml dosya formatıdır.

Kısaca bir site içinde güncellemeleri takip etmek için sitenin rss adresini bazı özel programlar kullanarak takip etmek diyebilirsiniz.

RSS dosya biçimleri olarak .rss ve .xml dosyası türü olarak kullanılmaktadır. Genel olarak bu rss takip etmek için web tabanlı FEEDLY ve program olarak da FedReader sıklıkla kullanılmaktadır.

Rich Site Summary = Zengin site özeti ( RSS )

Rdf Site Summary = Rdf site özeti ( RDF )

Really Simple Syndication = Çok basit Besleme ( RSS )

Rss açılımları olarak bunları sizlere söyleyebiliriz. Bir sitede güncellemeleri takip için RSS birebirdir. Bunun sitenin RSS adresinin olması RSS desteklemesi gerekmektedir. RSS de içerik web sitenin paylaşılan konunun tamamı veya konu başlığı olarak gönderilir.

Yukarıda rss nedir, rss ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalıştık. RSS çoğu temalar desteklemektedir. Eğer sitenizde RSS yoksa bunu kodlamak gerekecektir.

Bunun için net üzerinden RSS kodları olarak araştırma yaparsanız kod yerleşimini bulabileceğiniz uzman arkadaşlardan destek alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın