Wordpress

En çok kullanılan wordpress eklentileri

En çok kullanılan wordpress eklentileri

WordPress alt yapısı kullanıyor ve wordpress sitenizin işlevini artırmak yeni özellikler kullanmak için eklentiler vazgeçilmezler arasındadır. WordPress de dünyaca blog sahibinin bu alt yapıyı kullanıyor olması yeni eklentileri de beraberinde getirmektedir.

Bizim bu konumuzda en çok kullanılan eklentiler 2019 nelerdir hangi eklentiler en çok yükleniyor ve kullanılıyor? Bunları sizlere aşağıda listeli şekilde vererek size yarar olan eklentileri kullanabilirsiniz.

EN ÇOK YÜKLENEN WORDPRESS EKLENTİLER 2020

WordPress de eklenti yüklemek aradığınızı bulmak için “https://tr.wordpress.org/plugins/ adresi üzerinden erişebilirsiniz.

AKİSMET

Bu eklenti milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan sitenizi spam yorumlardan, zararlı geri bildirimlerden koruyacak eklentidir. Bu ayrıca varsayılan eklentiler arasında gelmektedir.

Akismet eklentisine ulaşmak indirip kurmak için “https://tr.wordpress.org/plugins/akismet/ adresi üzerinden indirip kurabilirsiniz.

ALL İN ONE SEO PACK

İçeriklerinizin Google da üst sıralarda yerini almasını istiyorsanız siteniz için en uygun seo ayarlarını yapılandırarak sitenizi üst sıralara taşıyabilirsiniz.

Bu eklentiyi kurduktan sonra blog başlıkları ve anahtar kelimeler girerek sitenizle ilgili çalışmaları yapabilirsiniz. Bunun dışında SEO için ayrıca diğer eklentilere bakabilirsiniz.

Bu eklentiyi “https://tr.wordpress.org/plugins/all-in-one-seo-pack/ adresi üzerinden indirerek kullanabilirsiniz.

CONTACT FORM 7

En çok kullanılan wordpress eklentileri arasında yerini alan contact form 7 eklentisi ile formunuza bir iletişim formu ekleyebilirsiniz. İstediğiniz alana, yazı içine iletişim formu eklenti ile müşterileriniz, kullanıcılar size daha hızlı ulaşabilecektir.

Bu eklentiye “https://tr.wordpress.org/plugins/contact-form-7/ adresi üzerinden ulaşabilir indirip wordpress sitenize kurabilirsiniz.

GOOGLE XML SİTEMAP GENETATOR

Bu eklentimiz en çok indirilen wordpress eklentileri arasında yerini almaktadır. Bu eklenti olmazsa olmazlar arasındadır.

Bu eklentinin görevi site haritası oluşturmak bu site haritasını google veya diğer arama motorlarına sitenizde değişiklikleri bildirmek için kullanılan olmazsa olmazlar arasında bulunan eklentidir.

Google xml sitemap eklentisi indirmek için “https://tr.wordpress.org/plugins/google-sitemap-generator/” adresi üzerinden indirip kullanabilirsiniz.

WPSEO

All in one seo eklentisinin farklı bir alternatif eklentisidir. Bu eklentide son derece kullanışlı eklentiler arasındadır.

WP DB BACKUP

Bu eklenti sayesinde kolaylıkla veritabanı yedeğini alabilirsiniz. Doğa bilecek sorunlardan sakınmak için veritabanı yedeklemesi oldukça önemlidir. Bunu ayrıca Cpanel üzerinden kendinizde manuel olarak yedekleme yapabilirsiniz.

WP DB BACKUP eklentisini indirebilmek için “https://tr.wordpress.org/plugins/wp-database-backup/” adresi üzerinden indirip eklentiyi kullanabilirsiniz. Ayrıca wordpress sql yedek alma yazımızı okuyarak nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

WP SUPER CACHE

En fazla indirilen eklenti wordpress de cache eklentileridir. Bir çok alternatif eklenti olduğunu unutmadan kullanabileceğiniz güzel eklenti arasında wp super cache eklentisi bunlardan biridir. Sunucu yükünü hafifletmek için sayfaları önbelleğe alan bir eklentidir.

BU eklenti kurulumu yapmak için “https://tr.wordpress.org/plugins/wp-super-cache/ adresi üzerinden kurulum yapabilirsiniz.

YET ANOTHER RELATED POST PLUGİN ( YARRP )

Olmazsa olmaz eklentiler arasında yerini alan bu eklentinin görevi ziyaretçinin fazla ilgilini çekmek ve sitede tutmak için yorumlarda, yazılarda ilginizi çekebilen benzer yazıları listelemektedir.

Günümüzde artık yeni nesil temalarda arık bu bileşenler olarak gelmektedir. Yinede bu eklentiyi indirmek için “https://wordpress.org/support/plugin/yet-another-related-posts-plugin/” adresi üzerinden indirerek kullanabilirsiniz.

JETPACK

En çok indirilen eklentiler arasında jetpack eklentisi yerini almıştır. Bu eklenti ne işe yarar? Bir çok istatistik bilgileri sunmakla beraber, link kısaltma sosyal ağlarda paylaşım yapma gibi son derece elverişli bir eklentidir.

Eklenti Adresi; “https://tr.wordpress.org/plugins/jetpack/ adresi üzerinden indirerek kullanabilirsiniz.

ANTİVİRÜS FOR WORDPRESS

WordPress de en çok kullanılan eklentiler arasında Antivirüs eklentileri yerini almıştır. Bir çok eklentiyi bulabilirsiniz. Sitenizde doğabilecek zararlı yazılımları, kodları tespit etmek amaçlı olarak kullanılan eklentidir.

Bu eklentilere “https://tr.wordpress.org/plugins/search/antivirus/ adresi üzerinden bir çok eklentiye sahip olabilirsiniz.

SUBSCRİBE TO COMMENTS

Yazılarda yapılan yorumlara abone olmak ve diğer yorumlardan haberdar olmak için kullanılan bir eklentidir. Bu eklentiyi “https://tr.wordpress.org/plugins/subscribe-to-comments-reloaded/ adresi üzerinden indirip kullanabilirsiniz.

GOOGLE ANALYTİCS FOR WORDPRESS

Bu eklenti sayesinde el ile girdiğiniz Google Analytics bilgilerini hiç zorlanmadan bu eklenti sayesinde kolaylıkla girebilirsiniz. Bu eklentiyi “https://tr.wordpress.org/plugins/google-analytics-for-wordpress/” adresi üzerinden indirebilirsiniz.

GTRANSLATE

Sitenizde yer alan yazıları farklı dillere çevirmek için kullanılan eklentidir. Farklı dillerde yabancı ziyaretçiler için bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Bu eklentiye sahip olmak için “https://tr.wordpress.org/plugins/gtranslate/ adresi üzerinden indirerek kullanabilirsiniz.

NEXTGEN GALLERY

WordPress de yazılar içinde resim galerisi oluşturmak amaçlı olarak kullanılan bir eklentidir. Yazı da resim galerisi eklemek için “https://tr.wordpress.org/plugins/nextgen-gallery/ adresi üzerinden eklentiyi indirebilirsiniz.

GZİPPY

Dosyaların hızlı açılmasını sağlayan dosyaları sıkıştırma işlemini gerçekleştiren bu eklentiyi “https://tr.wordpress.org/plugins/gzippy/ adresi üzerinden indirip kullanabilirsiniz.

REALLY SİMPLE SSL

Günümüzde artık Google SSL sertifikalı siteleri ön sıralarda göstermesi nedeniyle blok sahipleri SSL sertifikası almakta fakat söyle bir sorun var 301 yönlendirmesi ve https barının yeşille dönmesi için yönlendirmeleri sizin adınıza yapacak olan eklentidir.

Bu eklentiyi mutlaka kurmanız gerekmektedir. Bu eklenti “https://tr.wordpress.org/plugins/really-simple-ssl/” adresi üzerinden indirebilirsiniz.

WORDPRESS EKLENTİ NASIL KURULUR

 

NOT: wordpress sitenize gerekli olan eklentileri kurunuz yukarıda saydığımız eklentilerin hepsini kurup sitenizi tembel, yavaş bir siteye dönüştürmeyiniz. Çok fazla eklentinin zararlı sitenizde sorgulamalar fazla olacağı için işlemci yani cpu limit aşımına uğrayabilirsiniz. Sitenizin geç açılması ve seo bakımından zararlı olacaktır.

Bu konumuzda en fazla indirilen wordpress eklentileri nelerdir, hangi eklentiler önemlidir, ne işe yarar bunlar üzerinde durduk bu konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bize ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL