Sponsorlu Bağlantılar

Meb güvenlik sistem tarafında bloklandınız sorunu çözümü

634 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda sizlerden gelen sorunlardan biri olan meb güvenlik sistemi tarafindan bloklandiniz. Bu uyariyi aşağidaki açiklamalarin birinden dolayı aldınız uyarı mesajı ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu uyarı ders notu öğrenmek veya herhangi bir bilgiye sahip olmak için girdiğinizde “meb güvenlik sistemi tarafından bloklandınız” mesajı aldığınızda bazı durumları gözden geçirmeniz gerekmektedir.

Vpn kullanımı, dijital saldırı gibi durumlarda veya Proxy bağlantısı durumunda girmiş olduğunuz MEB sitesi sizi engelleyeceğiz.

MEB GÜVENLİK SİSTEMİ TARAFINDAN BLOKLANDINIZ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLGİ İŞLEM SİSTEMİNE IP ADRESİNİZDEN SALDIRI YAPILDIĞI TESPİT EDİLDİĞİNDEN ERİŞİMİNİZ GEÇİCİ OLARAK ENGELLENMİŞTİR. BU SALDIRI SİZİN TARAFINIZDAN VEYA İÇ NETWORK’ÜNÜZDEKİ BİR KULLANICI TARAFINDAN YAPILMIŞ OLABİLİR. SALDIRININ DEVAMI DURUMUNDA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HAKKINIZDA YASAL İŞLEM BAŞLATACAKTIR. SALDIRI YAPMADIĞINIZI İDDİA EDİYOR VEYA BİR HATA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSANIZ, BLOK@MEB.GOV.TR ADRESİNE, ÇIKIŞ IP’NİZİ VE INTERNETE NASIL ERİŞİM SAĞLADIĞINIZI BELİRTEN (EV, INTERNET KAFE, OKUL, KURUM, İŞYERİ) BİR MAIL ATMANIZ GEREKMEKTEDİR.

Bunun dışında DNS yönlendirmesi varsa meb farklı ip veya yurtdışı algısı yaratarak sizin engellemiş ve böyle bir uyarı yapmıştır.

MEB ENGELLEME SORUNU ÇÖZÜMÜ

Yukarıda meb güvenlik sistemi tarafından bloklandınız sorunu çözümü için aşağıda vereceğimiz adımları gözden geçiriniz.

  • Bilgisayarda dns değiştirdiniz mi? Eğer dns adresi değiştirdiğiniz ise bunu eski ayarına geri getirin.
  • Bilgisayarda Proxy ayarı yaptınız mı? Böyle bir şey yapıldıysa eski haline geri alınız. Bu konumuzu Proxy ayarı nasıl yapılır yazımızda okuyabilirsiniz.
  • Bilgisayarınızda farklı ip adresleri ile bağlanıyorsanız yani kendi lokasyonu saklayarak işlem yapıyorsanız Vpn gibi programlar, web tarayıcı eklentileri kullanıyorsanız bunları kaldırın ve normal şartlarla meb bağlanmayı deneyin.

Yukarıda verdiğimiz çözüm yolu ile MEB giriş hatası için bir çözüm yolu olarak değerlendirebilirsiniz. Bazen MEB filtreleri yurtdışı ip adreslerini bir saldırı gibi algılamaktadır. Bu nedenle sorunlar yaşanabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın