Sponsorlu Bağlantılar

WordPress mobile edition

23 views
Sponsorlu Bağlantılar

Günümüz teknoloji çağında hızla yayılan mobil cihazlarda cep telefonları, tablet ve diğer portable mobil cihazlar hayatımızı oldukça kolaylaştırdı.

Hal böyle olunca website sahipleri de kullanıcı isteklerine göre sitelerini mobil uyumluluk yani responsive site olarak düzenlemek zorunda kaldı.

Bizim bu konumuzda wp mobile edition nedir, konusunda yapabileceğiniz hakkında bilgi aktarmaya çalışacağız.

WORDPRESS MOBİLE EDİTİON NEDİR

Mobil platformlar için geliştirilmiş uygulamaları kullanmak suretiyle cihaz üzerinden sitenizi kontrol edebilirsiniz. Eğer siteniz mobil uyumlu değilse eklenti sayesinde sitenizi bu eklenti vasıtasıyla kontrol edebilirsiniz.

Genel olarak günümüz teknolojisinde artık wordpress temaları responsive yani mobil uyumlu olarak tasarlanmaktadır. Temanızı kontrol etmek için mobil uyumluluk testi “https://search.google.com/test/mobile-friendly?hl=tr” adresi üzerinden test ederek kontrol ediniz.

 

Sitenizin mobil uyumlu olmadığını veya olduğunu kontrol ederek mobil uyumlu değilse “https://wordpress.org/plugins/wordpress-mobile-edition/” eklentisi temaya kurarak görünürlüğü mobil uyumlu olarak tasarlayabilirsiniz.

Bunu söyle kısaca bahsetmek istersek kullanıcılar farklı cihazlarla siteleri ziyaret etmektedir. Bu cihazlar tablet, iphone, ipad, android telefonlarda farklı ekran boyutları olduğu için temalar bu cihazlara göre uyumlu olarak kullanıcılar sitede kolayca gezinebilmeleri için tasarlanmış olacaktır. Bu nedenle tema satın alacağınızda mobil uyumlu olmasına dikkat ediniz.

Bu konumuzda wp tema mobil uyumluluk sağlamakla alakalı siz takipçilerimize ipuçları vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın