Wordpress

WordPress de kullanılabilir en iyi seo eklentileri

WordPress de kullanılabilir en iyi seo eklentileri

Merhabalar, şimdiye kadar wordpress tema, wordpress eklenti, wordpress temel dosyaları ve temel terimler üzerinde durmuştuk bu konumuzda en iyi seo eklentileri nelerdir bunları sizler için terledik. Sizde alt yapı olarak wordpress kullanıyorsanız eklentiler olarak aşağıda vereceğimiz eklentileri kullanabilirsiniz.

AUTOMATİC SEO LİNK

Bu eklentimizin mantığı seçtiğiniz kelimelerin belirli alanına link eklemesi olacaktır. Bunun amacı makalelerde gezinmeyi sağlamak ve kullanıcıların sitenizde ziyaret süresini artırmak olacaktır. Site içi backlink çalışması içinde önemli bir etken olacaktır.

Makale içinde sık kullanılan kelimeler içinde sadece bir kelimeyi linklemek ve böylece link kirliliğinin önüne geçmek olacaktır.

Eklenti Adresi;https://tr.wordpress.org/plugins/automatic-seo-links/ linki üzerinden eklentiyi indirerek kurabilirsiniz.

ALL IN SEO PACK

En çok kullanılan seo eklentisi olarak söyleyebiliriz. Bu eklenti ile seo konusunda başarılı bir çalışma sağlayabilirsiniz. Net üzerinden kurulumu ve yapılandırılması hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Eklenti Adresi;https://tr.wordpress.org/plugins/all-in-one-seo-pack/ adresi üzerinden eklentiyi indirerek kurabilirsiniz.

SEO FRIENDLY İMAGE

Bu eklentide image yani resimler sitenize iyi bir hit çekebilir sitenize yüklenen resimler görsel aramalarda ön sıralarda çıkabilmesi için bu seo çalışmasını yapabilirsiniz.

Eklenti Adresi;https://wordpress.org/plugins/pb-seo-friendly-images/ adresi üzerinden eklentiyi indirebilirsiniz.

SEO SMART LINKS

Blog içinde linklere nofollow etiketi ile _black etiketi vermeyi sağlamaktadır.

Eklenti Adresi;https://et.wordpress.org/plugins/seo-automatic-links/ adresi üzerinden indirerek kullanabilirsiniz.

SEO BLOGROLL

Eğer başkalarının sizin sitenizin pagerank değerlerinden faydalanmasını istemiyorsanız linklerin sonuna nofollow olarak göstermektedir.

Eklenti Adresi;https://da.wordpress.org/plugins/seo-blogroll/ adresi üzerinden eklentiyi indirerek kullanabilirsiniz.

En iyi wordpress seo eklentisi olarak kullanabileceğiniz eklentilerimize devam ediyoruz.

PLATINUM SEO PLUGIN

Seo in all ve diğer rakip eklentilerin özelliklerine sahip bir eklentidir.

Eklenti Adresi;https://cn.wordpress.org/plugins/platinum-seo-pack/adresi üzerinden indirebilirsiniz.

GOOGLE XML SİTEMAPS

Arama motorlarına uygun olarak site haritası oluşturan eklentilerden en çok kullanılan site haritası oluşturma eklentisidir.

En fazla indirilen seo eklentileri arasında olan bu eklentiyi aşağıda adres üzerinden indirerek kurulumunu yapınız ayrıca bu site haritasını Google webtools üzerinden eklemeyi de unutmayınız.

Eklenti Adresi;https://tr.wordpress.org/plugins/google-sitemap-generator/ adresi üzerinden indirebilirsiniz.

SEO POST LINK

Kalıcı bağlantılarınız uzunsa bu Google bu konuda sert olduğu için sorunlar yaşatabilir sizde uzun link adresleri kullanıyorsanız ve bunları belirlediğiniz karakter kadar kısaltmak için seo post link eklentisini kullanabilirsiniz.

Eklenti Adresi;https://tr.wordpress.org/plugins/content-links/ adresi üzerinden indirebilirsiniz.

META ROBOTS

Robots düzenlemek için kullanabileceğiniz bir eklentidir. Giriş sayfasında ve duplicate content içeren bölümlere nofollow metası eklemek isterseniz bu eklenti işinizi görecektir.

Eklenti Adresi;https://wordpress.org/plugins/tags/meta-robots/ adresi üzerinden indirerek kullanabilirsiniz.

Son olarak kullanabileceğiniz en iyi eklentiler arasında olan ve çoğu şeyi içinde barındıran seo eklentisi olarak Yoast SEO eklentisidir.

YOAST SEO

En iyi seo eklentisi 2019 ve 2020 yılında da oldukça başarılı olacağını söyleyebiliriz. Sitenizi optimize etmek için kullanabileceğiniz en iyi eklentilerden biridir. Organik aramalarda sitenizin görünürlüğünü artıracak eklenti olarak kullanabileceğiniz, tavsiye ettiğimiz eklentilerden biridir.

Eklenti Adresi;https://yoast.com/wordpress/plugins/seo/ adresi üzerinden indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Bu konumuzda wordpress en iyi seo eklentileri 2019 da olduğu gibi yeni çıkan eklentileri veya sizi tavsiye ettiğiniz seo eklentilerini konumuzun hemen altında yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL