Wordpress

WordPress meta etiketlerin görevi nedir

WordPress meta etiketlerin görevi nedir

Meta etiketleri kaynak kodlarının arasında <head> </head> arasında yerleştirilmiş sayfanız ve sitenin hakkında bilgi sunan veri etiketleridir.

Sitenizi tanımlayıcı bilgi veren etiketlerdir. Sitenizin Google tarafından tanıtılmasını sağlayan bu etiketlere meta etiketi adı verilmektedir.

Kendinize meta etiketi hazırlamak için meta tag oluşturucu olarak “https://wmaraci.com/meta-tag-olusturucu” adresi üzerinden meta tag oluşturabilirsiniz.

Bu oluşturduğunuz meta tag, meta etiketini wordpress tabanlı sitenizde aşağıda adımları takip ederek yerleştirebilirsiniz. Görünüm > Düzenleyici > Tema üst bölümünü ( header ) kısmını seçiyoruz.

Wp meta etiketi yerleştirme bu alanda <head> etiketinin hemen altında yerleştirebilirsiniz. Daha sonra kaydettikten sonra kontrol ediniz.

Yukarıda konumuzda wordpress meta etiketi oluşturma ve mata etiketi nereye yerleştirilir konusunda bilgisinde sizlere destek olmaya çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bize ulaşarak meta etiketi hakkında soru sorabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL