Sponsorlu Bağlantılar

WordPress meta etiketlerin görevi nedir

813 views
Sponsorlu Bağlantılar

Meta etiketleri kaynak kodlarının arasında <head> </head> arasında yerleştirilmiş sayfanız ve sitenin hakkında bilgi sunan veri etiketleridir.

Sitenizi tanımlayıcı bilgi veren etiketlerdir. Sitenizin Google tarafından tanıtılmasını sağlayan bu etiketlere meta etiketi adı verilmektedir.

Kendinize meta etiketi hazırlamak için meta tag oluşturucu olarak “https://wmaraci.com/meta-tag-olusturucu” adresi üzerinden meta tag oluşturabilirsiniz.

Bu oluşturduğunuz meta tag, meta etiketini wordpress tabanlı sitenizde aşağıda adımları takip ederek yerleştirebilirsiniz. Görünüm > Düzenleyici > Tema üst bölümünü ( header ) kısmını seçiyoruz.

Wp meta etiketi yerleştirme bu alanda <head> etiketinin hemen altında yerleştirebilirsiniz. Daha sonra kaydettikten sonra kontrol ediniz.

Yukarıda konumuzda wordpress meta etiketi oluşturma ve mata etiketi nereye yerleştirilir konusunda bilgisinde sizlere destek olmaya çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bize ulaşarak meta etiketi hakkında soru sorabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın