Sponsorlu Bağlantılar

WordPress kurulumu için veritabanı oluşturma

77 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu makalemizde wordpress kurulumu konusunda en önemli parçası olan veritabanı oluşturma konusunda siz takipçilerimize bilgilendirme vereceğiz.

WordPress.org üzerinden kurulum dosyasını indirdiğiniz ve ftp programı { filezilla } veya hosting firması tarafından size verilen panel [ Cpanel, DirectAdmin, Plesk ] dosya yöneticisi ile dosyaları zip veya rar dosyası ile yükledikten sonra bu dosya kök dosya açtığınızda sql veri tabanına bağlamanız gerekmektedir.

WordPress dosyalarınız kök dosya yani public_html altına açıyoruz ve config.php dosyasını sql veri tabanı kullanıcı adı, şifresi ile düzenledikten sonra siteyi hazır hale getireceğiz.

Fakat bunun için dediğimiz gibi bir sql veritabanı oluşturmak gerekmektedir. Bunun için diğer konumuz olan sql veritabanı nasıl oluşturulur konumuzu okuyarak sizde kolaylıkla kendi kontrol panelinde oluşturabilirsiniz.

SQL VERİTABANI NASIL OLUŞTURULUR

Yukarıda link yazımız üzerinden okuyarak veritabanı oluşturun ve NotePaint++ ile config.php dosyasına bağlayın.

VERİTABANI NEDİR?

Oluşturduğunuz veritabanına bilgileriniz, kullanıcı adı, şifreler, e-posta adresi ve birçok bilgileriniz kayıt olarak sitenize gelen kullanıcılar buradan sorgulama yapmaktadır.

Bunun için web siteler için sql veri tabanı olmazsa olmazlardan bir temel bileşendir. Eğer sitenizle ilgili veritabanı oluşturma konusunda zorluk çekiyorsanız ücretli wordpress hizmeti sayfamızdan bize ulaşarak küçük ücretler karşılığında işleriniz yapmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın