Sponsorlu Bağlantılar

WordPress Güvenlik ; Admin Giriş Sayısı Limitli Olsun..

964 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazım da Sizlere WordPress kullananlar için güvenlik ile ilgili güzel bir eklenti den bahsedeceğim. Bu eklentimiz  Limit Login Attempts admin şifresi ile giriş yaptığınızda yanlış girişlere limit getirerek güvenliğinizi sağlayacaktır.

hackler deneme yanılma yöntemi ile giriş paneliniz de giriş şifrenizi ve kullanıcı adınızı deneyerek kontrol paneline Erişmek isteye bilirler Burada giriş kullanıcı adınızı admin yerine bir başka isim olarak da kullanabilirsiniz. Çünkü ilk akla gelen admin kullanıcını deneyeceklerdir.

Şifreyi ise deneme yanılma yöntemi ile denemelerinden dolayı bir saldırı olacaktır. Siz Limit Login Attempts ile giriş sayısını limit koyarak bu saldırıları engelleyebilirsiniz.

Limit Login Attempts tam bu iş için biçilmiş bir kaftan gibi duruyor.  Değişik dil desteklerin de bulunduğu Limit Login Attempts ile bundan sonra çerezlere göre , giriş sayılarına göre limit sayınızı belirleyerek Güvenliğinizi ön planda tutunuz.

Limit Login Attemptshttps://wordpress.org/plugins/limit-login-attempts/” adresi üzerinden eklentiyi indirip kurabilirsiniz.

Bu eklentiyi WordPress kurmak için Eklentiler > Arama Kısmına Limit Login Attempts yazarak aratın ve bu eklenti kur dediğinizde wordpress eklentiyi kurmuş oluyorsunuz.

Tags – Etiketler ;

wordpress admin panel , Limit Login , wordpress güvenlik , WordPress admin girişi , limit login attempts indir, giriş sayısı , panel , admin ,güvenlik

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın