Sponsorlu Bağlantılar

WordPress geçici klasör kayıp sorunu ve çözümü

1.873 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda WordPress kurulumu sırasında yaşanan geçici klasör kayıp sorunu ve bununla alakalı çözüm konusunda elimizden geldiği kadarıyla sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Yeni bir wordpress kurulumu sonrası yaşanan sorunlardan biridir geçici klasör kayıp hatası bu durum kurulum esnasında olduğu için can sıkıcı bir hale dönüşebilir. Bir yazı yazarken içeriğe resim eklemek için yükleme esnasında boş bir sayfa gelerek size geçici klasör kayıp uyarı mesajı vermektedir.

Bizde bu sorunun yaşanan problemin nasıl çözüleceği bununla alakalı olarak çözüm yolunu sizlere sunmaya çalışacağız.

WordPress Geçici Klasör Kayıp Hatası Çözümü

Bu sorun genel olarak sunucu hataları ile oluşmaktadır. Bu sorunun çözümü aşağıdaki adımlarla takip ederek çözümü sağlayalım.

  • FileZilla ftp bağlantı programı ile wordpress kurulu dosyaların kök dosyaların olduğu alanda “wp-config.php” dosyasını düzenlemek gerekecektir.
  • Bunun dışında Cpanel ile sunucuya bağlanarak bu dosyayı düzenleyebiliriz. Sunucu kurulumu esnasında sizlere verilen kullanıcı adı ve şifre ile bağlanabilirsiniz.
  • Cpanel ile giriş için siteadı.com şeklinde bağlanabilirsiniz ya da size kullanıcı adı, şifre ve erişim link adresi vereceklerdir.
  • Wp-config.php dosyasını düzenlemek için View/Edit şeklinde bu dosyayı açınız.
  • Bu dosya içinde “/* That’s all, stop editing! Happy blogging */” dizini ctrl+f tuşları yardımı ile arayarak bulabilirsiniz. “ tırnak işareti olmadan aratın.
  • Bu dizini bulduktan sonra bunun hemen altına define(‘WP_TEMP_DIR’, dirname(_FILE_).’/wp-content/temp/’);” tırnak işaretleri olmadan bu kodu yapıştırın.Geçici klasör kayıp probleminin çözümü için sonrası adıma geçiyoruz. Bu dosyayı kayıt ettikten sonra diğer adım
  • Wp-content klasörünü buluyoruz ve bu klasör içine temp adına bir klasör oluşturuyoruz. Bu klasörün izinlerini 777 olarak ayarlayın.

Sorunun çözümünde son adım tekrar wordpress de dosya yüklemeyi tekrar deneyebilirsiniz. Büyük bir ihtimalle bu sorun artık çözülmüştür.

Sonuca gelecek olursak neler yaptık wordpress geçici klasör kayıp sorunu ve bununla alakalı çözümün nasıl yapıldığı hakkında sizlere bilgiler vermeye çalıştık. Bununla ilgili olarak sorun hala devam ediyorsa tekrar sayfamızın altında yorumlar kısmından yaşanan hata mesajlarını yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın