Sponsorlu Bağlantılar

WordPress de kullanabileceğiniz güvenlik eklentileri

221 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda wordpress güvenlik eklentileri nelerdir, hangi eklentiler kullanılır, en çok kullanılan güvenlik eklentileri nelerdir bu yazımızda sizler için derledik.

Sizinde wordpress tabanlı website sahibi iseniz kullanılabilir güvenlik eklentileri oldukça işinize yaracaktır. En çok kullanılan güvenlik eklentileri aşağıda sizler için hazırladık ve umarım faydalı bir konu olacaktır.

WORDPRESS GÜVENLİK EKLENTİLERİ 2020

  • VAULTPRESS

Bu eklenti wordpress güvenlik ve yedekleme işlemi yapan bir yazılımdır. Bu eklenti üç ayrı paket eklenti olarak kullanılmaktadır.

Temel, Orta, Pro olarak kullanabileceğiniz bu eklenti sitenizin arka planında çalışır ve veritabanından temaya kadar yedeğini almaktadır.

  • WORDFENSE SECURİTY

Popüler olan bu eklentide hotsunuza, dosyalarınıza, yazılara, yorumlara bulaşan malware gibi bulaşan zararlı kodları mail ile haber vermektedir.

En sık kullanılan güvenlik eklentileri arasında yerini alan bu plugins “https://tr.wordpress.org/plugins/wordfence/ adresi üzerinden indirerek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

  • BULLETPROOF SECURİTY

Bu eklentide neler yapılabilir? Bu eklenti yine aynı güvenlik eklentisi olarak kullanabileceğiniz ve firewall oluşturabilir ve htaccess dosyasının güvenliğini sağlayabilirsiniz. BU eklentiyle aynı zamanda izinsiz girişleri tutar gerektiğinde ip adreslerini engellemektedir.

Bu eklentiyi “https://tr.wordpress.org/plugins/bulletproof-security/ adresi üzerinden indirip kurulumu yapabilirsiniz.

  • SUCURİ SECURİTY

Bu eklenti ile gerçek zamanlı trafiği kontrol ederek değişen dosyalar izlenebilir. Malware kontrolü sağlar ve güvenlik duvarı oluşturmaktadır.

Güvenlik eklentileri listesinde olan bu eklenti adresi “https://tr.wordpress.org/plugins/sucuri-scanner/” bu adres üzerinden indirilir.

En çok kullanılan güvenlik eklentisi 2019 tarihinde ve 2020 yılı sonrasında yenileri mutlaka eklenecektir.

  • İTHEMES SECURİTY

En çok kullanılan güvenlik eklentisinden biri olan iThemes Security eklentimizde kayıtlı kullanıcıların aktivitesini izleyebilirsiniz. İki aşamalı güvenlik eklentisi ile sitenize sms kodu ile giriş yapabilirsiniz.  Kurulumu oldukça kolay basit bir güvenlik eklentisidir.

Bu eklentiye sahip olmak için “https://tr.wordpress.org/plugins/better-wp-security/ adresi üzerinden indirerek kullanabilirsiniz.

  • ALL IN ONE WP SECURİTY & FİREWALL

Yazımızın sonralarına doğru yaklaştığımızda en çok kullanılan güvenlik eklentileri arasında All In One WP Security & Firewall eklentisi de popüler eklentiler arasındadır.

Bu eklenti kullanabileceğiniz en iyi eklentiler arasında yer almaktadır. Sitenizde oluşabileceğin güvenlik açıklarını kapatmak için kullanılan son derece yararlı, faydalı eklentiler arasında yer almaktadır.

Veritabanından tutarak yedeklemeye kadar tüm işlerinizi bu eklenti halledecektir. Gerçek zamanlı trafiği kontrol ederek sitenizde istenmeyen kısımlara girişlerde bir başka yere yönlendirme yapabileceğiniz eklentidir.

Bu eklentiye sahip olmak için “https://tr.wordpress.org/plugins/all-in-one-wp-security-and-firewall/ adresi üzerinden indirip kurabilirsiniz.

WORDPRESS EKLENTİ KURULUMU

WORDPRESS GÜVENLİK EKLENTİLERİ 2020 – 2021

Yukarıda en çok kullanılan güvenlik eklentileri wordpress de sizlere bilgi vermeye çalıştık. Bunun dışında sizin ilave edeceğiniz wordpress eklentileri için yorumlar kısmından yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın