Mobil

instagram hikayeler’e müzik nasıl eklenir

instagram hikayeler’e müzik nasıl eklenir

Dünyaca ünlü popüler sosyal medya platformu olan instagram hikayelere müzik ekleme özelliğinin geldiğini bu uygulamayı sıklıkla kullananlar hemen fark etmiştir. Daha öncesinde yurtdışında kullanımına başlayan müzik çıkartması ile instagram stories, instagram hikayesinde paylaşımlarda müzik çalarak sözleriyle birlikte eğlenceye dönüşmektedir.

Snapchat üzerinden alınarak instagram kendi özelliğine kattığı hikayeler özelliği 24 saat süreyle kalıcı daha sonrasında kendiliğinden kaybolan hikayeler oldukça kullanılmaktadır. Bizimde bu makalemizde instagram hikayesine müzik nasıl eklenir bunu yeni kullanıcılar için hemen anlatmaya çalışacağız.

İNSTAGRAM HİKAYEYE MÜZİK EKLE

Hikayeye müzik ekleme resimli anlatım ile akıllarda daha kalıcı olması için hemen bu özelliğin kullanımını anlatacağız.

İnstagram hikayenize ilk önce bir video veya fotoğraf ekleyerek bu işe başlayalım. Buraya bir video işlemini telefonun film rulo galerisinden veya telefonun kamerasından çekerek de ekleyebiliyorsunuz. Bundan sonraki adımları şimdi sırasıyla resimli olarak adım adım anlatarak nasıl eklenir bahsedeceğiz.

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi “ÇIKARTMA” kısmına dokunarak instagram hikayelere müzik ekleme işleminin ilk adımını başlatıyoruz.

Yukarıda çıkarmalar kısmından MÜZİK ÇIKARTMASINI buluyoruz. Buraya dokunuyoruz ve aşağıda gibi müziklerin olduğu kütüphanesi açılıyor.

Şimdi yukarıda sizlere müzik kütüphanesi açılacak burada istediğiniz müziği, sanatçıyı bulmak için “MÜZİKLERDE ARA” kısmına yazarak bu kütüphaneden arama yapabilirsiniz. Burada istenilen müzik, şarkıcı, sanatçı bulduğunuzda üzerine gelerek elinizde dokunun.

Böylece hikayeye müzik ekleme işleminin temelini oluşturduk. Burada hikayeye eklenen müziği düzenlemeye geldi.

İnstagram hikayesine müzik eklemek üzere son aşamaya geldik. Bundan sonraki kısımda bazı ayarları göreceksiniz. Bunlar ne işe yarayacak?

1 Numara; Burada hikayeye eklenen müzik sözlerinin renk ayarını gerçekleştirebilirsiniz. Bu müzik sözleri 2 numaralı alanda görülmektedir.

2 Numara; İki numaralı alanda ise kütüphaneden eklenen müziğin sözleri çıkacaktık. Bu sözlerin hikayenin neresinde görülmesini istiyorsanız o alana elinizle çekerek bırakabilirsiniz. Bu sözleri 3 numaralı bar da ayarlamak suretiyle parçanın istenilen bir bölümünü de alabilirsiniz.

3 Numara; Üç numaralı alanda müziğin nereden başlanmasını elinizle çekerek parçanın istenilen bir yerinden kesit alınarak veya başlatılmasını sağlayabilirsiniz. Burayı oynadıkça 2 numara alanda çıkan müzik sözlerinde değiştiğinin farkına varacaksınız.

4 Numara; Bu kısmında müzik sözlerinin ne şekilde görüleceğini sağlayabilirsiniz. Burada altı farklı seçenek vardır. Burada yazıların akışını değiştirebilir ve müziğin kapak albümünü de ekleyebilirsiniz. Böylece hangi parçanın hangi sanatçının olduğunu belirtebilirsiniz.

5 Numara; Burada Klip süresini belirtebilirsiniz. 5 saniye ile 15 saniye arasında bir saniye süresini belirtebilirsiniz.

6 Numara; 3 numaralı bar ile aynı çalışmaktadır. Çalan klip üzerinde istenilen yerden kesitler almak için parmağınız ucuyla sürükleme yöntemi ile gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda kendinize göre hikayeleri şekillendirerek, kişileşdirin ve BİTTİ butonu hikayenizi müzikli olarak paylaşabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Yukarıda konumuzda instagram hikayesine müzik ekleme detaylı anlatım ile işlemin nasıl yapılır, nasıl yapılmış konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorularınızı paylaşabilirsiniz.

Diğer instagram ile ilgili sorunlarınızı sorularınızı bizimle instagram yardım destek hattı sayfamızdan paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

 

 

YORUMLAR (3)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL