Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] websearch.pur-esult.info arama motoru kaldırma

915 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını Etkileyen Bu sahte arama motorunu Adwcleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce bu konuda biraz bilgi vermek istiyorum.

Bu sahte arama motorları bilgisayarımıza indirdiğimiz demo yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcıların ana sayfalarını değiştirirler ve sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar. Şimdi gelelim bu sahte arama motoru olan websearch.pur-esult.info yönlendirme sayfasını nasıl kaldırmaya .. Bunun için iki yol deneyeceğiz bunlar biri program kurmadan diğeri program kurarak şimdi bu işlemlere başlamaya.

1-Adım :

Daha önceden hazırladığım Aramasayfam için olan video izleyerek aynen websearch.pur-esult.info sitesi içinde uygulayabiliriz. Uygulama metod aynıdır.

2-Adım :

Konu Başında dediğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirip Kuracağız.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımıza kurduğumuz bu adwcleaner programı ile bilgisayarımızı taratıyoruz bu işleme başlamadan önce diğer çalışan programları kapatalım.

adwcleaner scanner

Bu işlemi yaptık dan sonra websearch.pur-esult.info ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz. Bu işlemi yaptık dan sonra bilgisayarınız yeniden başlayacaktır.

adw

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra bilgisayarda yüklü Mozilla-Chrome-Explorer-Yandex gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Özellikler bölümüne girdik den sonra Hedef kısmındaki http://www.websearch.pur-esult.info  uzantısını kaldırıyoruz. Bunu tüm tarayıcıların özellikler bölümünde yapıyoruz. Bu işlem sonucunda Tarayıcıların Ana Sayfa Ayarlarını Google yada Bir başka siteye Ayarlayarak bu sahte arama motorlarından kaldırınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın