Sponsorlu Bağlantılar

wordpress admin paneli ingilizce oldu

632 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda WordPress hakkında sizlerden gelen sorunlara, sorulara cevap aramaya çalışacağız. Bu konumuzda ise wordpress admin paneli sorunlarından biri olan panelin İngilizce olma sorunu hakkında sizlere çözüm üretmeye çalışacağız.

Giriş paneli dili olarak Türkçe ayarlamanız halinde İngilizce olarak görünmesinin nedenleri nelerdir? İçerik yönetimi kurulumunda dil olarak Türkçeyi seçmemenizden kaynaklı olabileceği ihtimali yüksek olan admin paneli İngilizce oldu sorunu gidermeye çalışken bile hala İngilizce kalmasının sorunun çözümünde neler yapılabilir.

WordPress Admin paneli İngilizce oldu sorunu çözümü

Eğer admin paneli İngilizce oldu ile yapacağımız adımlar aslında oldukça basittir. Bunun için yapacağımız adımlar için şu sıralamayı takip edelim.

  • Ayarlar
  • Settings
  • Site Language
  • Türkçe Dil Paketini seçiyoruz.
  • Save Changes ( Kaydet )

Bu ayarlarla admin panelinin dilini İngilizce den Türkçeye çeviriyoruz. Bu sorun hala devam mı ediliyor? O zaman ne yapmak gerekiyor?

Kullanıcılar Ayarı > Kendi Profiliniz içinde dil ayarlarını kontrol ediniz orada da bir varsayılan dil olarak Türkçe ayarı seçmeniz gerekecektir. Böylece wordpress yabancı dil sorunu problemini çözmüş olacaksınız.

Bunun dışında farklı bir çözüm yolu ise WordPress kurulu kök dosyasında wp-content/languages tr_TR.po paketini yeniden yüklemeniz admin paneli İngilizce oldu sorunu çözümünde bir yol olarak söyleyebilirsiniz. Yüklemeden sonra dil ayarlarını yeniden yapılandırınız.

Yukarıda sizlere wordpress admin paneli sorunları hakkında çözüm yollarını vermeye çalıştık, bu işlemlere başlamadan sitenizin yedeklemesini yapmanızı tavsiye ederiz. Doğabilecek sorunlar için yedekleme den geri dönmeniz gerekebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın