Sponsorlu Bağlantılar

Pdf dosya yazdırma hatası ve çözümü

2.825 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda pdf dosyasını yazdırma sırasında oluşan sorunlar ve bu sorunla ilgili çözüm üretmeye çalışacağız.

Sizlerden soru & cevap sayfamızı gelen sorulardan biride pdf dosya yazdırma sorunu ile ilgili olarak gelmektedir. Bilgisayara indirip yazdırmaya çalıştığımız veya internet üzerinden tarayıcımızdan açtığımız pdf uzantılı dosyaları yazdırma esnasında hata vererek çıktı alamama, yazıcıya gönderememe problemi yaşanabilmektedir.

Yazıya Gönder butonu bastığınızda “farklı kayıt et” gibi farklı sorunlarda yaşanabilen pdf dosya yazdırma hatası nasıl çözülür? Bununla ilgili olarak aşağıda vereceğimiz küçük ipuçları ile sorunu çözmeye çalışacağız.

Pdf dosya yazdırma sorunu ve çözümü

  • Tarayıcı üzerinden pdf yazdırma işlemi yapıyorsanız farklı bir tarayıcı ile açarak denemeye çalışınız.
  • Chrome, Safari, Explorer, Mozilla, Yandex bu tarayıcılardan ayrı ayrı olarak yazdırmayı deneyiniz.
  • Yazıcı ve Bilgisayar arasında herhangi bir bağlantı sorunu var mı? Başka bir çıktı alabiliyor musunuz? Bunu kontrol ediniz.
  • Pdf yazdırma problemi hala devam ediyorsa bilgisayarda yüklü olan Adobe Acrobat Reader programını kaldırın.
  • Pc’de çöp dosyaları, kalıntıları temizlemek için Ccleaner kullanın ve adobe reader yeniden yükleyerek tekrar deneyin.

Pdf yazdırma sorunu büyük bir ihtimal ile çözülecektir. Pdf yazdırma hatası ile ilgili sizin de bununla alakalı başınızdan geçen ve kendinize ait, has çözüm yollarını sayfamızın yorumlar kısmından bırakabilirsiniz.

Eğer bilgisayarda sürekli olarak çıktı, yazıları pdf olarak kaydediyor ise o zaman Ctrl+P tuşuna basarak “Hedef” kısmında Yazıcıyı seçerek yazdırmaya devam ediniz.

Bu tür hatalar devamlı olarak yapılmaktadır. Bu sorunu gidermek için farklı yollar, metotlar denebileceği için gelen sorunları tarafımıza bildirin.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın