Sponsorlu Bağlantılar

WordPress 404 hata kodu ve çözümü

228 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konu anlatımında WordPress alt yapılı sitelerde 404 hatası ve bununla alakalı çözüm yollarınız sizlerle paylaşacağız.

404 hatası sitenizin sunucusu ile ilgili bir hata kaynağı değildir. Bu hata kaynağı tamamen sitenizle alakalı olarak ziyaretçilerin sayfanızı bulamadığından dolayı oluşan kalıcı bağlantı sorunu veya diğer adıyla 404 error not found hatasıdır.

Kısaca bu hata sayfanız da bulunamayan sayfalardan, url adreslerinden dolayı oluşmaktadır. Bu 404 hataları ne kadar çok oluşursa Google tarafından değeriniz düşmektedir.

Bunun için 404 hatası için yönlendirme yapmak oldukça önemlidir. Bunun için 404 hata sayfalarını ana sayfaya yönlendirmek SEO bakımından oldukça önemlidir.

404 ERROR NOT FOUND HATASI ÇÖZÜMÜ

Bunun için size iki yöntem ile 404 yönlendirmesi hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Yeni başlayanlar için eklenti yöntemi ile sadece eklenti kurulumu yaparak bu hatalardan kurtulabilirsiniz.

404 HATASI EKLENTİ İLE ÇÖZÜMÜ

Bu hatalı sayfaları “https://wordpress.org/plugins/all-404-redirect-to-homepage/adresi üzerinden indireceğiniz eklenti sayesinde ana sayfaya yönlendirme yaparak kurtulabilirsiniz.

Kullanımı kolay bu eklentiyi kurduktan sonra sitenizin ana sayfasını yazarak 404 erişilmeyen sayfaları ana sayfaya yönlendirebilirsiniz.

404 HATA 404 HATA SAYFASI OLUŞTURMA

Diğer bir yöntem ise aşağıda vereceğimiz kodu notepad++ yeni bir dosya açınız ve aşağıda kodu bu boş dosya içine yapıştırın.

php

header(HTTP1.1 301 Moved Permanently);

header(Location .get_bloginfo(‘url’));

exit();

Bu kodu yapıştırdıktan sonra 404.php ismiyle kayıt edin ve sitenizin kök dosyasına ftp üzerinden tema dosyalarının { wp-content/themes/temadi } olduğu alana yükleyin.

Böylece hataları sayfaları ana sayfaya kalıcı olarak yönlendirme yapacaksınız.

Son olarak yeni temalarda 404 sayfa hataları artık temanın özelliği olarak kendiliğinden yönlendirme yapmaktadır. Bunun için hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur.

Yukarıda verdiğimiz adımlarla 404 url hatası çözümü vermeye çalıştık. Bu konuda sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize sorularınızı sorabilir ücretli wordpress kurulumu sayfamızdan indirimli olarak sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın