Sponsorlu Bağlantılar

Birer gizli kripto para madencisi olabilirsiniz.

234 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda bilgisayarınızda sizden habersiz, gizli bir kripto para madencisi, kripto para üreticisi olabileceğiniz ve bununla alakalı olarak tespit çalışmasını sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Bilindiği gibi kripto para dijital bir varlık, sanal unsur, para birimi olarak söyleyebiliriz, bunun üretimi de oldukça zor olduğu için biraz daha değerli hale getirmektedir. Kripto para nasıl üretilir? Konusu hemen akıllara gelmektedir bunun için basit bir dille açıklamaya çalışalım.

KRİPTO PARA NASIL ÜRETİLİR?

Samanlıkta iğne aramamak gibi diyebiliriz, işlemci gücünüzle doğru orantılı olan ve ne kadar işlemci gücünüz fazla olursa bu samanlıkta dijital parayı bulmakta o kadar kolaylaşacağını hatırlatarak samanlıkta sayısal değer aramak diyebiliriz.

Birazda şansa dayalı sistemde bu şansı artırmak için işlemci { CPU } kullanmaktadır. Buda işlemci yükünü artırmaktadır. Bir web siteye ziyaret ettiğiniz de işlemcinin iş yükü artıyor ise tarayıcı aracılığı ile sizin üzerinizden kripto para üretimi yapıyor olabilir.

Çinli Qihoo 360 Netlab yaptığı araştırmalara göre de Android tabanlı telefonlar ve tabletlerde ADB.Miner kötü kodlardan oluşan yazılımlarla mobil cihazlarda  da kripto para üretimi gerçekleştiği belirtilmektedir.

Yani ister istemez sizde bu üretime ortak olabilir sizin işlemcinin gücünden faydalanabilir. Peki bunun önüne geçilebilir mi?

KORSAN KRİPTO PARA ÜRETİMİNİ ENGELLEME

Bunun için web tarayıcılarda birer savaş açmış durumdalar Opera ve Chrome da eklentiler sayesinde bunu sizde engelleyebilirsiniz.

OPERA;https://betanews.com/2017/12/25/opera-50-bitcoin-cryptocurrency-mining/” üzerinden beta versiyonu deneyebilirsiniz.

CHROME; Google Chrome de minerBlock eklentisi sayesinde “https://chrome.google.com/webstore/detail/minerblock/emikbbbebcdfohonlaifafnoanocnebl” tarayıcınızdan sanla para üretimini engelleyebilirsiniz.

KRİPTO PARA ÜRETİMİNİ TESPİT ETME

Bilgisayarınızın Görev Yönetici kısmından CPU kullanımını gözlemleyebilirsiniz. Yüksek bir cpu kullanımı işe ele verebilir. Hangi programların, uygulamaların yüksel değerde tüketimini gözlemleyebilirsiniz.

EN ÇOK KULLANILAN KRİPTO PARALAR

  • Bitcoin
  • Litecoin
  • Monero
  • Ripple
  • Tether
  • Dash
  • Tron

Yukarıda bahsi geçen konumuzda haberiniz olmadan birer gizli kripto para üreticisi olabileceğiniz buda sizin için mali külfetli olabileceği zarar edebileceğiniz konusunda bilgilendirme vermeye çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın