Sponsorlu Bağlantılar

WordPress 403 Forbidden Hatası Çözümü

232 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda wordpress 403 forbidden hatası nasıl çözülür konusunda sizlere bilgilendirme yapacağız. Eğer sizin de wordpress alt yapısında bir web siteniz varsa bazı hataları alma ihtimalin yükseltir.

Bunlardan biri de wordpress 403 forbidden sorunudur. Bu hata bazen karşınıza çıkma ihtimali olan hatalardan, problemlerden biridir. Bu hatada 403 Forbidden uyarı mesajı alıyorsanız sayfaya erişim izninin vermediğinizi gösteren bir sorun olarak görünebilmektedir.

Şimdi bu hata nasıl giderilir sizlere aşağıda vereceğimiz çözümlerle wordpress 403 forbidden admin veya wordpress 403 access denied sorunu çözümlemeye çalışacağız.

WORDPRESS 403 FORBİDDEN SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR

Sizde eğer “wordpress 403 forbidden access to this resource on the server is denied” sorunu yaşıyorsanız aşağıda adımları gerçekleştirerek sorunun çözümünü sağlayınız.

  • Eğer bozuk bir htaccess dosyası nedeniyle yaşanıyorsa bu sorun o zaman aşağıda kodu .htacctess dosyasını temizleyerek yapıştırın.

<IfModule mod_security.c> SecFilterEngine Off SecFilterScanPOST Off </IfModule>

Her türlü ihtimale karşı dosyanın içindeki kodları kopyalayın ve bir yedeğini alarak saklayınız. Yukarıda kod işe yaramadığı takdir de eski haliyle tekrar değiştiriniz.

Eğer yeniden sıfır bir .htaccess dosyası oluşturmak isterseniz wordpress admin paneli üzerinden “kalıcı bağlantılar” kısmından “değişiklikleri kaydet” dediğiniz de yeniden bir dosya oluşturacaktır.

  • Eğer bu sorun eklentiler nedeniyle yaşandığını düşünüyorsanız o zaman yapmanız gereken admin paneline giremiyorsanız ftp üzerinden bağlanarak plugins klasörünün adını değiştirerek eklentileri deaktif ederek kapatmak olacaktır.
  • Bu sorun birde dosya izinlerinden oluşan bir hata olarak da görülmektedir. Bunun için daha önceki konularımızda dosya izinleri nasıl değişir yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Hangi dosyaların hangi izinde olması gerektiğini aşağıda tablodan inceleyerek dosyaların izinlerini kontrol ediniz ve farklı bir dosya iznine sahip olan dosyayı araştırın. Eğer bu dosya izin farklılık gösteriyorsa bunu değiştirmeniz gerekecektir.

WP DOSYA İZİNLERİ NASIL OLMALIDIR

KLASÖRLER; 775 veya 770 olmalıdır.

DOSYALAR; 664 veya 640 olmalıdır.

Wp-config.php dosyası 440 veya 400 iznine sahip olmalıdır. Yukarıda bütün dosyalar 664 demiştik bunun dışında bu dosya izini bu şekilde olmalıdır.

Bu dosyaların izinlerini iyi kontrol etmelisiniz eğer izinler herkese açık olursa siteniz hacklenebilir. WordPress 403 forbidden problemi konusunda alınan hatalar nasıl düzeltilir, nasıl çözülür bunu bu konumuzda vermeye çalıştık.

Tavsiye Yazı; wp dosya izinleri nasıl değişir

Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize ileterek sorunlarınızı çözmeye çalışacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın