Sponsorlu Bağlantılar

Word’de Sayfayı Sütunlara Nasıl Bölünür?

9.352 views
Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Office Word’u sizde benim gibi sık kullanıyor iseniz bazı şeyleri pratik olarak ve işe yaracak ipuçlarını bilmeniz gerekir. Bu ipuçlarından biride Sayfayı sütunlara bölmek olacaktır.

İlk önce sütunlara bölmek istiyor iseniz sayfanın tamamı veya seçeceğiniz metin arası sütün bölümü yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken adımlar ;

* Word Belgesi >> Sayfa Düzeni

* Sütunlar adımını seçiyoruz . Burada kaç sütuna  bölmek istiyor iseniz onu seçiyoruz ve tüm sayfa seçmek için aşağıdaki gibi ;

microsoft office word sütünlara bölme

Sütün aralığını ve genişliğini cm olarak belirtebiliriz ve kaça bölecek isek yani kaç sütuna ayıracak isek yukarıdaki pencereden seçerek ve tüm belgeye veya bu noktadan ileriye şeklinde belirtebiliriz. Ben yukarıda örnek resimde olduğu gibi word sayfasını üç sütuna ayırdım ve örnek resimde olduğu  gibi yazılar artık sayfaya üç’e bölünmüş şekilde çıkmaktadır.

microsoft word sütunlara ayırma

Bu şekilde sizde isteğe göre bir , iki , üç sola veya sağa yaslanmış şekilde word sayfasını sütunlara ayırmış olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın