Sponsorlu Bağlantılar

Word de tablo oluşturma

1.259 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda word tablo oluşturma konusunda nasıl tablo oluşturulur? Konusunda aşağıda resimli anlatımla sizlere nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız.

Microsoft tarafından geliştirilmiş yazı yazma editöründen fazla işler de yapabileceğiniz word de yazılar arasında tablo eklemek isteyebilirsiniz.

Bunun için çalışmalarınıza tablo hazırlamasını yaparak tablo eklemesini yapabilirsiniz. Bizde bunu sizlere aşağıda word de tablo ekleme resimli anlatım ile nasıl yapılacağını anlatacağız.

WORD DE TABLO EKLEME

Yazılarınızda tablo oluşturmak koşulu ile yazılarınızı daha renkli hale getirebileceğiniz anlatımlar oluşturmak, hazırlamak için hazır tablolardan kullanabilirsiniz.

Çalışma sayfasında Ekle > Tablo adımlarını takip ederek sütün ve satır belirleyene kadar fare yardımı imleci çekiniz.

Tablo açıldıktan sonra kutucuklar üzerinde farenizi gezdirerek kaç adet satır, sütün istiyorsanız ona göre bir tablo biçimi oluşturabilirsiniz. Diğer bir adım ise “tablo ekle” menüsü kullanarak açtığınızda karşınız küçük bir kutu açılacaktır.

Bu kutuda sizden oluşturacağınız “sütün sayısı” ve “satır sayısı” adetlerini görerek hızlı bir şekilde tablo ekleme işlemini kutucuğu işaretlemek suretiyle anımsatacaktır.

WORD TABLO NASIL OLUŞTURULUR

Bunun dışında ayrıca “hızlı tablolar” sayesinde hazır tabloları da kullanabilirsiniz. Hazır tablolarda takvim, rakamlar, yunan dili gibi word tablo örnekleri bir arada görmek mümkündür.

Bunun dışında hazır elektronik tablolar vardır. Bu tablolarda word içinde excel tablosu kullanabilirsiniz.

Yukarıda word içinde excel tablosu da ekleyebilirsiniz. Böylece tablo ekleme word de bu şekilde oluşmaktadır.

WORD TABLO SİLME

Tabloları silmek için CTRL+Z tuşlarını kullanarak geriye işlemlerinizi alabilirsiniz. Böylece oluşturulan tabloyu geri alma işlemi ile siliniz.

Ayrıca tablo silmek için tablonun içine bir kere fare ile dokunun şeritte tablo düzenleme menüsü göreceksiniz buradan satır ve sütunları sil butonu ile silebilirsiniz.

Hücreleri sil, sütun sil, satır sil, tabloyu sil menüsünden tabloyu kaldırabilirsiniz. Bu konumuzda word tablo nasıl eklenir, word de tablo nasıl oluşturulur konusunda siz takipçilerimize bilgi vermeye çalıştık.

WORD EXCEL TABLO OLUŞTURMA YOUTUBE VİDEO 

DAİLMONTİON VİDEO;

 

 

Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın