Sponsorlu Bağlantılar

wmic nic get NetConnectionID komutu ne işe yarar

487 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Bu makalemizde sizlere wmic nic get NetConnectionID komutu nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır konularında sizlerden soru & cevap sayfamızı kullanarak ziyaret eden ziyaretçilerimizden gelen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

Bildiğimiz gibi bilgisayarların birbiri ile ağda ( network )’de haberleşmesi, internete bağlanması için ağ kartlarına ihtiyaç vardır. Bu ağ kartları kablolu bağlantılar için “Ethernet” kartı, kablosuz ağlar için Wi-Fi kartları ( adaptörler ) veya Bluetooth cihazları ( PAN ) bağlantıları ile internete bağlanmak amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Bilgisayarda Ethernet kartı ve diğer ağ adaptörlerini öğrenmek için Denetim Masası > Ağ ve Paylaşım Merkezi > Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin kısmından bilgisayarda yüklü, tanımlı adaptörleri, bağdaştırıcıları görebilirsiniz.

Bu kartların hangisini kullanıp kullanmayacağınızı siz ve oluşturduğu şartlar belirlemektedir. Bizim bu konumuzda wmic nic get NetConnectionID ne işe yarar hemen bununla ilgili olarak asıl konumuza geçeceğiz.

WMİC NİC GET NETCONNECTİONID KOMUTU

Biz yukarıda adımlarla internet bağdaştırıcılarına hangi adımlarla ulaşacağımızı sizlere anlatmıştık. Bu komut ise komut istemi veya diğer adıyla dos penceresine bunu yazarak sistemde yüklenmiş ve tanımlı ağ kartlarını görüntülemek için kullanılan bir komut zincirinden biridir.

WMİC NİC GET NETCONNECTİONID KULLANIMI

Bu komut nasıl kullanılır? Bunun için isterseniz Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız arama penceresine “cmd” yazarak isterseniz “komut istemi” yazarak kolaylık açabilirsiniz.

Windows + R tuşlarına basarak ise çalıştır penceresine “cmd.exe” komutunu yazarak da hemen açabiliyorsunuz.

Komut satırına “wmic nic get NetConnectionID” komutunu yazıp entere bastığınızda bilgisayarda yüklü olan ağ kartlarını isimleriyle birlikte listelenir.

Konuyu özetlersek komut bilgisayarın internette bağlanması için kullanılan kartların bir listesini size doküman olarak listeleyecektir.

wmic nic get NetConnectionID nedir sorularınız için bu yazımızda sormak istediğiniz sorular için sayfamınız hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorabilir veya diğer konularda sorunlarınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızı kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

wmic nic get NetConnectionID komutu ne işe yarar (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın