Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp parmak izi ile güvene alma

386 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda whatsapp yeni güncelleme ile gelen parmak izi tanıma özelliği sayesinde artık mesajlarınızı, verilerini daha iyi bir şekilde korunaklı hale getirileceğini bu yazımızda sizlere anlatacağız.

Kişisel mesajların güvenliğine önem veren Whatsapp da yeni gelen güncellemelerle parmak izi tanıma özelliği ile mesajların güvenliğini sağlamaktadır.

Bu nedenle bu ayarları aktif etmek, ayarları açmak gerekecektir. Bu nedenle ilk önce uygulamanın güncel olmasına dikkat ediniz. Uygulamayı güncelledikten sonra şu adımlarla whatsapp parmak izi güvenliğini aktif edebilirsiniz.

WHATSAPP PARMAK İZİ GÜVENLİĞİNİ AÇMA

Bu parmak izi güvenliğini aktif etmek için Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Ekran Kilidi adımlarını takip ederek bu ayarı yeniden etkinleştirin.

İphone cihazlarda Touch ID etkinleştirecek ve mesajların okunması ön izlemesini parmak izi ile izin vereceksiniz.

Bu ayarı etkinleştirdiğinizde WhatsApp’ın kilidini açmak için Touch ID’yi kullanmanız gerekecek. Whatsapp kilitli olduğunda da bildirimlerden mesajlara cevaplamaya ve aramaları almaya devam edebilirsiniz.

Anında, 1 dakika sonra, 15 dakika sonra, 1 saat sonra şeklinde kilidi kullanma aralığını belirleyebilirsiniz. Böylece Whatsapp uygulaması her girişte parmak izi kullanmak suretiyle giriş yapabileceksiniz.

TAVSİYE YAZI; WHATSAPP YARDIM DESTEK HATTI

Bu özellik oldukça önem taşıyan güvenlik açısından başarılı bir özellik olmak için adım atılmış durumdadır. Parmak izi güvenliği sağlama WhatsApp da nasıl sağlanır konusunda sizleriniz de deneyiminizi bizimle yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın