Sponsorlu Bağlantılar

Wirecast ile Youtube Canlı Yayın Akışı Nasıl Yapılır

3.389 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda youtube canlı yayın nasıl yapılır ? konusu hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Daha önceki konularımız da Facebook Canlı Yayın , Periscope Canlı Yayınların nasıl yapıldığı hakkında bilgi vermiştik bu konumuzda ise Dünyada en çok videoların yüklendiği ve izlendiği video kanalı Youtube’de Canlı Yayın Nasıl yapılır bunun üzerinde duracağız.

Youtube Canı Yayın ;

Youtube Ayarlar kısmından Canlı Yayın Aktif olduğundan emin olun

ilk önce bir youtube yani google hesabınızın olması gerekiyor , daha sonra bu hesabınız ile Youtube giriş yaparak Yükle Bölümüne geçiş yapalım.

youtube canlı yayın akışı

 

Canlı Akış yazan kısımı göreceksiniz , Kanalınızın ayarlarını yapın ve hayranlarınız için canlı akış gerçekleştirin yazan yerde Başlayın yazan yere bir kere fare ile basıyoruz.

Yeni Başlayanlar için Bir uyarı penceresi gelecektir. Burada Hesabınızın iyi durumda olduğundan emin olun ve telefon numarası ile doğrulama yapmanız hakkında bilgi verecektir.

youtube canlı yayın yapın

Youtube Canlı Yayın Yapmak için Başlayın yazan yere basmanız gerekecektir. Size burada canlı yayın link adresi olarak kullanıcı adınız sonuna /live uzantısı verecektir. Benimki youtube.com/c/ademocutcom/live adresini verecektir. Canlı yayınları bu adres üzerinden izleme imkanı sağlayacaktır.

Şartların ve Koşulların yazılı olduğu bir pencere açılacaktır. Burada devam etmek için bu şartları kabul etmiş oluyorsunuz. “Kabul Ediyorum” yazan yere basarak devam ediyoruz.

youtube live

Burada Bazı ayarlar yapmak gerektiğini söyleyelim. Bunun için Canlı Akış Kontrol Listesi yazan yerin altında ayarların düzenleyelim.

Kodlama Yazılımı Kurun ; 

YouTube’da akış yapmaya başlayabilmeniz için önce kodlama yazılımını indirmeniz ve ardından kurmanız gerekir. Kodlama Rehberi’nde “Canlı Yayın İçin Doğrulanmış” kodlayıcılar hakkında bilgi edinin.
Kodlama yazılımını yapılandırmak için sunucu URL’sini ve aşağıdaki akış adını / anahtarını kullanmanız gerekebilir. Burada bilgi için “https://support.google.com/youtube/answer/2907883?hl=tr” adresini inceleyin ve kodlamayı buradan indirin.
dikkat uyarı iconu

Canlı yayını yapabilmek için windows veya mac bilgisayar için , mobil için mutlaka bu kodlayıcı indirmeniz gerekiyor ücretsiz yazılı ve ücretli yazılımı mevcuttur. Bilgisayarınıza Wirecast Play programının 64 bit veya 32 Bit durumuna göre indirdiğiniz programı indirin.

Akış Bilgilerini Ekleyin ; 

İlginç bir başlık ve açıklama girin, ardından bir küçük resim yükleyin. Bir video oyunu canlı akışı gerçekleştiriyorsanız yeni hayranların sizi bulmalarına yardımcı olmak için oyun başlığını ekleyin.
İsteğe Bağlı Özellikler ;
Akış deneyiminizi geliştirmek için farklı özellikler kullanabilirsiniz.
Daha hızlı sohbet etkileşimi sağlamak için Akış Seçenekleri’nde Düşük Gecikme’yi seçin.
Gelir kazanmaya başlamak için Para Kazanma özelliğini etkinleştirin ve bir Hayran Bağışları kartı ekleyin.
Akışınızı sosyal medyada yayınlamak için Paylaş seçeneklerini kullanın.
Canlı Yayın Yapın.
Akışı başlatmak için kodlayıcınızı başlatın. Durum çubuğu, ne zaman canlı yayında olduğunuzu gösterir.
Akışı durdurmak için kodlayıcınızı durdurun.
Akışınız tamamlandığında otomatik olarak herkese açık bir video oluşturulur ve hayranlarınızın daha sonra görüntülemeleri için yüklenir. Daha fazla bilgi edinin.
Tekrar canlı yayına girmeye hazır mısınız? Her içerik gönderdiğinizde canlı yayına geçersiniz!

Canlı Akış Yayına Başlama ;

youtube yayın akışı hazırlama
* Küçük Bir Resim Ekleyin
* Yayın Akış İsmi Başlığı Verebilirsiniz.
* Açıklama Bölümüne ne ile ilgili bir canlı yayın yapıyor iseniz buraya isteğe göre bir bilgi açıklaması girebilirsiz burası isteğe bağlıdır.
* Hesabınız para kazanmaya açıksa Para Kazanma Yerini işaret koyabilirsiniz.
* Canlı Yayın sırasında gösterilmek üzere Kartlar Koyabilirsiniz.
Kodlama Yazılımı olan Wirecast Programını Çalıştırıyoruz ve Program ile Youtube hesabınız arasında bağlantıyı sağlamak için Araç Penceresinde OutPut > Output Settings ayarına giriyoruz.
youtube canlı yayın wirecast
 Authenticate butonu bastığında tarayıcı üzerinden youtube açılacak kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak program ile youtube yetkilendirmiş olursunuz. Daha sonra canlı yayın yapmaya başlıyorsunuz. Bunun için Ayrıntılı Anlatım için Video izleyebilirsiniz.
Canlı Yayın Nasıl Yapılır  Video Anlatım ;

Arama Tags & Etiket ;

youtube canlı yayın akışı nasıl yapılır , youtube canlı yayın nasıl yapılır , youtube canlı yayın yapma , youtube canlı akış nasıl yapılır ,wirecast ile canlı yayın , wirecast programı nasıl kullanılır , canlı yayın youtube , canlı yayın yapma , canlı yayın akış kodu kurma , youtube now live , canlı yayın yapma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın