Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Programının İnternet Kullanımı Engelleme

1.449 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bir Program kullanacağız bu program çalışacak ama İnternet’i kullanamayacak örnek verelim skype görüntülü ve sesli konuşma aynı zamanda metin konuşmaları yapabildiğimiz bu programı çalıştıracağız ama İnternet kullanamayacak böyle bir örnekleme verecek olursak Skype de İnternet olmadan işe yaramaz ama örnek vereyim dedim peki bu programı İnternet kullanımını nasıl yasaklayacağız ?

Programı Engellemek için Bilgisayarım > Denetim Masası > Windows Güvenlik Duvarı > Gelişmiş Ayarlar  bu adımları takip ediyoruz.

windows güvenlik duvarı 1

 

Gelen Kuralları > Yeni Kural oluşturuyoruz .  Buraya Girdiğimizde size farklı bir pencere gelecektir.

windows güvenlik duvarı yeni kural oluşturma

Burada Program adımını seçiyoruz ve tekrar devam ediyoruz.

windows güvenlik duvarı yeni kural oluşturma 2

Yeni Açılan Pencerede Bu programın yolu adımı seçiyoruz burada Program yolu olarak çalıştırmak istemediğimiz programı seçiyoruz .

güvenlik duvarı bağlantı engelle

Bu adımda Eylemi seçmeniz gerekecek Bağlantıya izin vermek mi istiyorsunuz veya bağlantıyı engellemek mi istiyorsunuz buna karar vereceksiniz biz Bağlantıyı engelleyeceğimiz için Bağlantıyı engelle adımını seçiyoruz.

Diğer Adımda Bu bağlantı kuralının ne zaman engelleneceği veya izin verileceği kuralını seçiyoruz burayı devam ederek geçebiliriz.

Ondan sonraki bu oluşturduğumuz kurala bir isim verebiliriz ” skype engelle ” gibi bu size kalmış isim verdik den sonra Son diyerek işlemi sonlandırıyoruz.

Böylece istediğimiz programlara izin veya engelleme yaparak Bilgisayar üzerinde kısıtlamalar yapabiliriz. Ayriyetten ise bunun yanında Norton programının Firewall  yani güvenlik duvarı olan ” atguard ” programı bu işi yapmaktadır. bununla olarak İnternet üzerinden araştırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın