Sponsorlu Bağlantılar

Windows programları nasıl büyütülmüş “Tam Ekran” olarak açılır

35 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows işletim sisteminde programları açarken tam ekran yani büyütülmüş olarak nasıl açılır konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Windows programları varsayılan olarak normal pencere boyutunda açılmaktadır. Varsayılan olarak açılmadıkları için tüm ekranı doldurmamaktadır. Kullanıcılar kolaylık olması için orta çizgiye fare yardımı ile dokunarak pencereyi tam boyutlandırabilmektedir.

Biz bu yazımızda açılışta programları tam boyutlu çalıştırma konusunda bilgi vereceğiz. Fakat program kısayolu olan programlar için geçerli olduğunu söyleyerek işe başlayalım.

 

PROGRAMLAR TAM BOYUTLARI ÇALIŞTIRMA

 

# İlk adım olarak bilgisayarın masaüstünde hangi programı tam ekran çalıştırmak istiyorsanız o programın kısayolu üzerine fare ile gelerek sağ tuş ile “özellikler” kısmına giriyoruz.

Yukarıda program yardımıyla Kısayol sekmesine giriyoruz, “Çalıştır” kısmında “Tam Ekran” modu seçiyoruz.

Bundan sonra programı her açtığımızda ekranı kaplayarak açılacaktır. Eğer program her defasında tam ekran olarak açılmıyorsa o zaman şu adımı deneyiniz.

Programı yenide açınız tam ekran açılmıyorsa ekranı sağ köşeden tam ekran olarak yapınız. Daha sonra CTRL tuşuna basarak kapatın.

TAVSİYE  VİDEO;

Yeniden programı açtığınızda bu sefer program ekranı full screen olarak yani tam ekran olarak açılacaktır.

Bu konumuzda bilgisayar programlarını açılışta tam ekran olarak başlatma konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın