Sponsorlu Bağlantılar

Windows kurulumunda fare / klavye çalışmıyor

1.513 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayar sorunları konusunda formatlama sırasında yani yeni işletim sistemi kurulumu esnasında fare ve klavye çalışmıyor sorunu alakalı sizlerden gelen sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Windows kurulumuna başladıktan sonra belli bir yere geldiğiniz de işleme devam etmek için klavye veya fare yardımı ile geçmek isteyebilirsiniz. İşte sorun tam burada devam ederek klavye format sırasında işlevini görmemektedir.

Bununla alakalı olarak bu sorunun çözümü nedir? Nasıl çözülür? Bununla alakalı elimizden geldikçe aşağıdaki adımları takip ederek çözümü sağlayalım.

Windows kurulumunda klavye çalışmıyor

  • Klavye ve Mouse usb bağlantılı çalışıyorsa bunu PS/2 bağlantıya çevirerek deneyiniz.
  • Bunun için yeni klavye almak yerine USB > PS/2 çeviriciler vardır. Bununla rahat bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bunun nedenlerinden biri eski bilgisayar, anakartların yeni nesil USB 3 desteklememesi diyebiliriz.

Sizin eski kasalar kullanıyor ve Windows 10, Windows 7 veya diğer işletim sistemi kurulumu gerçekleştiriyorsanız bu tür sorunlar yaşayabilirsiniz.

Kurulum sırasında klavye ve fare çalışmıyor hatasının çözümü bu şekilde aşabilirsiniz. Bununla birlikte klavye çalışmıyor, fare çalışmıyor problemlerinde donatımsal arızalar yaşanabilir. Bu donanımlara güvenmiyorsanız bir başka bilgisayarda denemek suretiyle çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

ps2 portu nedir? 

Diğer sorun kaynağı yazılımsal kaynaklı olabilir, bozuk bir kurulum cd sayesinde dosyaların tam okunmaması, aygıt sürücülerin yüklenmemesi nedeniyle bu sorunlar yaşanabilmektedir. Windows 10 kurulumunda fare, klavye çalışmıyor sorunu ve çözümü koşunda kısaca yuvarlak uçlu bağlantı denemenizi tavsiye ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın