Sponsorlu Bağlantılar

İos ekran süresi nasıl kullanılır?

806 views
Sponsorlu Bağlantılar

Apple İOS 12 sürümü ile birçok özelliği de beraberinde getirdi bu özellikler arasında oldukça işinize yarayacak olan ekran süresidir.

Bu konumuzda iphone ekran süresi nedir, nasıl kullanılır? Bununla ilgili olarak bilgiler vermeye çalışacağız.

APPLE EKRAN SÜRESİ NEDİR?

Telefon başında ne kadar vakit geçiriyorsunuz? Bunları hiç hesapladınız mı? Tablet veya telefon başında geçirdiğiniz süreyi sizin adınıza hesaplayan ekran süresi hangi uygulamalarda ne kadar zaman harcamışınız, ne kadar süre geçirmişsiniz bunları hesaplıyor ve çeşitli öneriler görebiliyorsunuz.

Bunun amacı cihazda hangi uygulamada ne kadar zaman geçirdiğiniz bunları görüp zaman aralığında sınırlama getirebilirsiniz. Aslında bu bir nevi çocuklarınız içinde bir filtreleme, sınırlama ile derslerini çalışmaları içinde yöntem olarak düşünebilirsiniz.

İOS EKRAN SÜRESİ KULLANMA

Bu özelliği kullanmak o kadar da zor değil, iphone uygulamaları atıl süre ile zamanlı olarak sınırlayabilir uygulamalarda geçirdiğiniz vakti görebilirsiniz.

  • Ayarlar
  • Ekran süresi

Bu özelliğe girdiğiniz de menüleri görebilirsiniz.

  • Atıl süre
  • Uygulama sınırlama
  • Her zaman izin verilen
  • İçerik ve gizlilik sınırlama

ATIL SÜRE

Bu özelliği aktif ettiğiniz de bir zamanla açılacaktır bu iki saat arasında izin verdiğiniz uygulamaların kullanımına ve telefon aramalarına müsaade edilecektir.

UYGULAMA SINIRLAMA

Burada uygulama kategorilerine göre sınırlama getirebilirsiniz. Buna örnek Sosyal Ağlar, Oyunlar, Üretkenlik ve alt uygulamaları için günlük süre sınırlaması ayarlayabilirsiniz.

HER ZAMAN İZİN VERİLEN

Her zaman izin verilen uygulamaları buradan ayarlayınız, telefonda uygulama sınırlaması koyduğunuz da bu uygulamalar etkilenmeyecektir. Telefon, Mesajlar, FaceTime, Harita bunlar izinli olarak gelmektedir.

İÇERİK VE GİZLİLİK SINIRLAMA

Uygunsuz içerik engelleme de bu ayarı aktif etmeniz gerekecektir. Uygulamalar sizden istediği izinleri kapatabilir tekrar açabilirsiniz.

Ekran süresi kullanımında asıl en çok hangi uygulamaları kullanmışım, hangi uygulamalarda zaman geçirmişim bunları nasıl görebilirim?

EN ÇOK KULLANILAN UYGULAMALAR

Ekran süresi özelliğine girdiğiniz de iphone veya tablet isminin yazılı olduğu alana bir kere dokunduğunuzda en çok kullanılan uygulamalar ve bu uygulamaları kategori şeklinde görebilirsiniz.

Ayrıca bu uygulamalara dokuduğunuzda son 7 gün içinde günlük olarak en çok vakti geçirdiğiniz günleri ve dakika olarak günlük geçirilen süreyi görebilirsiniz.

Ekran süresini nasıl kullanılacağı hakkında elimizden geldiğinde basit bir dille anlatmaya çalıştık ayrıca bu özelliği de kapatabilirsiniz. Ekran süresi parolası belirleyerek çocuklarınızın kolayca bu ayarlara erişimini de kapatabilirsiniz.

Konumuzda ekran süresi kullanımı hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın