Sponsorlu Bağlantılar

android dahili hafıza sorunu çözümü

625 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayarlar da olduğu gibi akıllı telefonlarda da yaşanan hafıza, kapasite sorunu ve bununla ilgili sorunları nasıl çözeriz? Bununla ilgili sizlere ipuçları vermeye çalışacağız.

Bilgisayarda bilgiler harddisk ( hdd ) veya diğer adıyla sabit disklere depolanır yeri geldiğinde resimler, video, müzik dosyalarını ata ata kapasite dolmaya başlar bir başka dosya için yer açmak zorunda kalırsınız birden silerken, bir yerden de tekrar doldurursunuz.

Günümüzde akıllı telefonlar yaygın bir şekilde kullanıldığı için artık gündelik yaşamda tüm faaliyetleri telefon üzerinde tutmaktayız, işlemleri telefonlar üzerinden uygulamalar üzerinden yapabiliyoruz. Bu konumuzda android dahili hafızada yer açmak sorunu yaşayanlar için bu problemin, hataların nasıl çözüleceğine dair siz takipçilere bilgiler aktaracağız.

android dahili hafızada yer açma

Telefon satın aldığınızda kapasite bellidir, 8, 16 GB, 32 GB, 64 GB ve diğer kapasite alanlarına göre telefon fiyatları da buna göre değişkendir. Satın aldığınız telefonda belirli bir süre sonra telefonun kapasitesi dolmaya başladı, Google Play Store üzerinden indirmeye çalıştığınız uygulamalara bile yer bulamayacak hale geldiniz peki bu sorunu nasıl aşacağız çözeceğiz?

Telefonda kapasite alanı yoksa tabi ki ilk akla gelen harici hafıza alanı satın almak olacaktır. Alacağınız usb bellek kartı ile telefonda saklama alanı yeri açabilirsiniz. Bunun için indirilen dosyaları, uygulamaları otomatik olarak harici karta aktaran programlar olacaktır.

android dosya indirme programı

Download Blazer, Loader Droid, Download All Files, Loader Droid Download Manager bu tür uygulamalar sayesinde telefona indirdiğiniz dosyaları yönetebilirsiniz. Fakat bu tür programlarda ileriye doğru sorunlarda yaşanmaktadır. Android dahili hafıza hatasında bu uygulamalarla ilgili problemin çözümü ise ;

SD Maid yazılımı ile temizlik yaparak bu programlardan dolayı kapasite alanında temizlik yapmak gerekecektir. Bu uygulama adresini “https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.thedarken.sdm&hl=tr” adresi üzerinden cihazınıza indirip kurabilirsiniz.

andorid dahili hafızada yer açmak için SD Maid yazılımı içine girerek Explorer > (../) kısmına giriyoruz ve bu alanda data ve cache girip içindeki dosyaları silerek dahili hafızada yer açmayı sağlayabilirsiniz.

Bu dosyalara erişim için telefonun root yapılması gerekmektedir. Unutmayın telefonda root yapma garanti kapsamından çıkmaya sebep olabilir.

Bu konumuzda android telefonda dahili hafızada nasıl yer açılır? adroid tablette dahili hafıza sorunu çözümü ve bununla ilgili olarak sorunun çözümü nasıl sağlanır? Bununla ilgili bilgi aktarmaya çalıştık.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın