Sponsorlu Bağlantılar

Windows kurarken hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı

1.129 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10, Windows 8 veya önceki işletim sistemlerden Windows 7 kurulumu esnasında yaşanan sorunlardan biri olan Windows kurarken hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı sorunu ve çözümü hakkında sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

Daha önceki konularımız da format sırasında yaşanan hatalar ve bu hatalarla ilgili olarak çözüm yollarını anlatmıştık.

Bilgisayara yeni bir işletim sistemi kurulumu esnasında oluşabilecek ve işletim sistemi kurulum dosyaları yükleme esnasında dosyaların hangi bölümüne yüklenmesini seçtiğiniz de kurarken hiçbir aygıt sürücüsü hatası yaşanması sürekli olmasa da yaşanabilmektedir.

Dosya yüklemelerinde diski, sabit sürücüyü görmüyorsa bu uyarı mesajını alabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki çözüm yolları ile problemi ortadan kaldırmaya çalışacağız.

 Windows kurarken hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı çözümü

 ÇÖZÜM-1

Bu alana geldiğiniz de sata sürücülerini yüklemek gerekebilir, “Gözat” kısmından sürücülerin yerini seçtikten sonra sürücüleri yükleyerek tekrar deneyebilirsiniz.

Bu çözüm yeni nesil işletim sistemlerinde sürücüler yüklü olarak geldiği için bu sorun Windows 10, Windows 8 ve Windows 7 öncesinde çözüm yolu olarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

ÇÖZÜM-2

İkinci yöntem bios üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bilgisayarı yeniden başlatarak bios ayarlarına giriniz.

Bios’a nasıl girilir

Konu başlını ayrıca inceleyebilirsiniz. Bios içine girdiğiniz de Storage Configuration adımı altında Configure Sata As : IDE/RAID/ACHE ayarını IDE olarak ayarlayınız.

Sata Native modu Disable ‘den Enable olarak çevirin birde bu şekilde deneyiniz.

Bu ayarı kayıt ederek Windows kurarken hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı hatası çözümü sağlamış olacaksınız.

Bu sorun bilgisayar kasası içinde harddisk ve anakart arasında bağlantıyı sağlayan kabloların arızalı olması veya yerinden çıkmış olması, tam oturmaması ile yaşanabilmektedir.

Bilgisayarda disk problemi’de olabilir disk arızalı mı bundan emin olunuz eğer sorunlu bir disk kullanıyorsanız kurulum yapamazsınız.

Yukarıda konumuzda Windows kurarken hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı problemi nasıl çözülür? Bununla alakalı olarak çözüm adımları vermeye çalıştık. Bu konuda sorularınız için yorumlar kısmından sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın